Юрист і Блогер Михайло Шнайдер зазначив, що за цей місяць президент України Володимир Зеленський отримав порівняно невелику заробітну плату, цілком прийнятну в сучасних українських реаліях.

Про це він написав на своїй сторінці у Фейсбук

Передаємо його слова в оригіналі:

“Новини здорової держави”.
Заробітна плата президента України Володимира Зеленського в жовтні 2020 року склала – 28 тисяч гривень.

Ніяких надбавок і премій президенту не встановлено.
І я вважаю, що нинішня зарплата Володимира Олександровича, повністю відповідає економічному стану нашої держави, на відміну від зарплат більшості наших чиновників.

Адже як говорив один мудрий чоловік – “багатіти потрібно разом з державою, а не за її рахунок”.

“Новости здорового Государства”.
Заработная плата президента Украины Владимира Зеленского в октябре 2020 года составила…

Опубліковано Mihail Shnayder Пʼятниця, 13 листопада 2020 р.

Також відзначимо, що стало відомо про те, що зарплата прес-секретаря президента Юліъ Мендель склала 49 тис. гривень.

Про це йдеться у відповіді Державного управління справами на запит Українських Новин.

“У жовтні 2020 року прес-секретарю Президента України Юлії Мендель нарахована заробітна плата в розмірі 48 937 гривень”, – сказано в ньому.

Ця сума складається з 13 тис. Гривень посадового окладу, 6,5 тис. Надбавки за інтенсивність праці та 29,5 тис. Премії і виплат за період службових відряджень.

У той же час з нарахованої зарплати було утримано 9,5 тис. гривень податків і зборів.

Також варто зазначити, що Президент України Володимир Зеленський зараз знаходиться на самоізоляції в лікарні “Феофанія”.

Головний лікар лікарні Ігор Семенів зазначив, що умови в Володимира Зеленського такі ж самі як і у решти пацієнтів лікарні.

“Сума утримання президента така сама, як і кожного пацієнта, який потрапляє до лікарні з коронавірусною інфекцією. Це в середньому 7,8 тис. грн на день. Сума може змінюватися, адже залежить від препаратів і процедур, які роблять пацієнтові. Так, не щодня роблять КТ і тест, препарати можуть змінювати залежно від симптоматики. Для президента немає окремого бюджету”, – сказав він.

Також варто відзначити, що у випадку погіршення стану Президента України виконувати його обов’язки ймовірно буде спікер Верховної Ради Дмитро Разумков.

Андрій Мартинов, провідний науковий співробітник Інституту історії України НАН України пояснив, що Конституція України передбачає не такий довгий ланцюг безперервності влади. Якщо президент не може виконувати обов’язки його функції має виконувати голова Верховної Ради – Дмитро Разумков, який також зараз хворіє. Але голова парламенту зміг би керувати країною лише тимчасово, поки не проведуть позачергові вибори президента. Відповідну постанову про це також ухвалює Верховна Рада.

“Далі нічого не прописано. За логікою речей наступним має бути голова уряду. Але у фіксації послідовності посадових осіб, які один за одним мають виконувати обов’язки глави держави українське конституційне право потребує доопрацювання”, – додав Мартинов.