СБУ викрила розкрадання 2,4 млн гривень бюджетних коштів, виділених одній з медичних установ Черкаської міськради на боротьбу з COVID-19.

Про це повідомляє прес-служба відомства.

За попередніми даними слідства, організувала схему керівник однієї з медичних установ міста. Чиновниця підписала ряд договорів з київською компанією на закупівлю засобів індивідуального захисту і протиепідеміологічних засобів на загальну суму 8 млн гривень.

Правоохоронці встановили, що вартість медичної продукції була істотно завищена. На деякі позиції, зокрема захисні костюми для лікарів, ціна перевищувала ринкову більш ніж в два рази. Також задокументовано, що укладення угод відбувалося без обов’язкового дотримання норм проведення тендерних процедур держзакупівель, передбачених законодавством.

“За висновком експертизи, через дії зловмисників бюджету міста завдано збитків більш ніж 2,4 мільйона гривень. Зараз керівниці медустанови повідомлено про підозру за ч. 2 ст. 367 Кримінального кодексу України”, – сказано в повідомленні.

Нагадаємо, за ініціативою прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля йде повний аудит ковідного фонду. В уряді вже пояснили, чому гроші пішли на будівництво доріг.