Відомий журналіст Дмитро Гордон поділився новим прогнозом про можливу зміну влади в Україні. Він вважає, що в недалекому майбутньому українці можуть отримати не тільки новий склад ВРУ, а й нового президента. Однак такі зміни, на його думку, швидше можуть привести до деструктивних наслідків.

«Якщо ми візьмемо суму факторів, дострокові вибори в парламент цілком можливі. Дострокові вибори президента можливі, можливо все. Немає нічого неможливого в українській політиці. Дострокові вибори до Ради, з моєї точки зору, потрібні, якби не було так багато депутатів. 100, 150, ну давайте я погоджуся з 300. Ось якщо можна вибирати парламент, в якому буде 300 осіб, якщо у нас є припущення, що він буде краще, ніж попередній, тоді цілком можливо», – заявив журналіст.

Також Дмитро Гордон впевнений, що зараз нікому замінити Володимира Зеленського на посаді президента.

«Що стосується виборів президента. Я міркую як патріот своєї країни. Якщо Володимир Олександрович піде, я собі задаю питання: хто замість Зеленського? Є у нас сьогодні центристська фігура, яка може користуватися довірою людей і об’єднати країну? Поки що я такої фігури не бачу. Якщо з’явиться така фігура, тоді ми скажемо “так”. А якщо зараз піде Зеленський, для України це буде погано», – сказав Дмитро Гордон.

Відзначимо, раніше журналіст говорив про те, що якщо нинішня влада буде і далі залишатися такою «слабкою», то, за його словами, Порошенко і Медведчук «можуть розірвати Україну».

“Сьогодні дуже багато нападок на президента, і нападок, зокрема, заслужених. Але я хочу сказати всім нападникам, особливо тим, хто закликає президента піти, хто говорить: “Досить, іди у відставку” тощо. Якщо ви хочете, щоб президент пішов, ви маєте подумати: хто буде замість нього, якщо він послухається вас і піде. Я сьогодні бачу з одного флангу [народного депутата від “Опозиційної платформи – За життя”, кума президента РФ Володимира Путіна Віктора] Медведчука, з іншого – [п’ятого президента України, народного депутата від “Європейської солідарності” Петра] Порошенка”, – сказав Гордон.

Водночас журналіст підкреслив: у його розумінні Медведчук кращий за Порошенка.

“Медведчук – чесний ворог. Він ворог, але чесний. Він ніколи не змінював своєї позиції: він завжди любив Росію, завжди любив Путіна, завжди в моєму розумінні ненавидів усе українське. Він послідовний і чесний. Він сидить і теревенить на своїх каналах про “русский мир”. Мені це ненависно і неприємно. Але він не викликає у мене підозри в дворушництві і підлості, тому що він чесно говорить, викладає свою антиукраїнську позицію, на мій погляд”, – зазначив Гордон.

Водночас Порошенко, на думку журналіста, лукавить.

“Порошенко – це цинік. Це людина, яка все життя розмовляла російською, була частиною “русского мира”, прихожанином церкви Московського патріархату, засновником Партії регіонів. Так усе російське в ньому просто… І раптом він стає патріотом України, української мови, [використовує на виборах гасло] “Армія! Мова! Віра!” Це у мене викликає ідіосинкразію – таке слово погане є, але точне. Тому що лукавий, тому що цинічний, тому що жахливий до нудоти в своєму цьому лукавстві. Ось чому Медведчук кращий за Порошенка”, – висловив позицію журналіст.

Він переконаний: у разі відставки Зеленського Порошенко і Медведчук вступлять у боротьбу.

“Уявімо, що президент Зеленський іде. Медведчук не дотягує до президентства – не проголосують за нього. Порошенко не дотягує до президентства – не проголосують за нього. Але ці двоє розірвуть країну до біса. Розірвуть! – сказав Гордон. – А є політик, який замість Зеленського може країну об’єднати? Зеленський сьогодні – це гарантія центру, з обох флангів його підтримують. А є ще одна людина, яка може бути так по центру, не прозахідний, не просхідний, а проукраїнський, який об’єднує? Ні. А якщо немає такої людини, отже, не треба говорити про відставку Зеленського. Тому що відставка Зеленського стане українською катастрофою, України не буде. Почнуть рвати на частини Порошенко і Медведчук із двох боків”.

На його думку, вести такі розмови можна буде тільки після того, як в українській політиці з’явиться людина, яка зможе об’єднувати суспільство.

“Я сьогодні просив би всіх не говорити про відставку Зеленського – суспільство до цього не готове. Якщо з’явиться фігура замість нього – тоді поговоримо, а поки фігури немає – Володимир Олександрович має залишатися і виконувати свої функції”, – вважає Гордон.