Печерський суд 7 липня обрав запобіжний захід голові правління “Кузня на Рибальському”. Його підозрюють в організації поставок до армійських підрозділів військової техніки низької якості. Інцидент стався ще у 2016 – 2018 роках.

Про це повідомляє Державне бюро розслідувань.

Судді присудили директору “Кузні на Рибальському” тримання під вартою з альтернативою внесення застави у сумі понад 443 мільйони гривень. У ЗМІ заявили, що запобіжний захід обрали для Валерія Шандри.

За версією слідства, директор “Кузні на Рибальському” перебував у змові з іншими посадовцями та сприяв постачанню військової техніки низької якості до наших підрозділів.

Мовиться про бойові катери та автомобілі невідкладної медичної допомоги, які не відповідали встановленим вимогам та не можуть використовуватися у ЗСУ. У підсумку така схема завдала державі збитків на суму понад 475 мільйонів гривень.

Раніше слідчі ДБР 2 липня повідомили про підозру голові правління ПрАТ “Кузня на Рибальському” Валерію Шандрі та трьом колишнім посадовцям Міноборони:

  • заступнику міністра оборони України у 2015 – 2019 роках Ігорю Павловському;
  • директору Департаменту військово-технічної політики, розвитку озброєння та військової техніки у 2015 – 2017 роках;
  • директору Департаменту військово-технічної політики, розвитку озброєння та військової техніки у 2018 – 2019 роках.

Зазначимо, що головою правління ПрАТ “Кузня на Рибальському” є Валерій Шандра. Відомо, що серед акціонерів ПрАТ “Завод “Кузня на Рибальському” одним із кінцевих бенефіціарних власників був Петро Порошенко, іншим — Ігор Кононенко. У 2018 році вони продали завод Сергію Тігіпко. “Богдан Моторс”, що також фігурує у справі, також мала стосунок до Порошенка — ця компанія була заснована спільно з Ігорем Гладковським.