Вищий антикорупційний суд (ВАКС) взяв під варту заступника директора Державного науково-дослідного експертно-криміналістичного центру Міністерства внутрішніх справ Костянтина Дубоноса.

Інформацію про рішення суду розмістила Спеціалізована антикорупційна прокуратура в Telegram-каналі. Чиновник разом з екснардепом Максимом Микитасем фігурує в справі держкомпанії “Укрбуд” про заволодіння майном Нацгвардії, пише УП.

Дубоносу обрали запобіжний захід у вигляді тримання під вартою до 30 січня 2021 року, але надали альтернативу внесення – 1 млн гривень застави.

Слідство вважає, що чиновник МВС отримав від Микитася хабар у вигляді паркомісця за 250 тисяч грн. Натомість зменшив суму збитків від зазначеної справи з 81 млн до 7 млн грн.

Прокурор під час судового засідання повідомив, що між представником “Укрбуду” і нинішнім заступником голови Офісу президента (ОП) Олегом Татарові зафіксовано листування. У ньому чиновник ОП нібито надсилав скан паспорта людини, на яку треба зареєструвати паркомісце зі 100% знижкою.

1 грудня Національне антикорупційне бюро України (НАБУ) повідомило Микитасю про чергову підозру в справі “Укрбуду” – про надання хабаря за забезпечення видачі неправдивого письмового висновку судового експерта.

Також НАБУ розслідує справу проти Татарова за підозрою в причетності до фальсифікації експертизи у справі Микитася.

Нагадаємо, в Україні під прикриттям найбільшої будівельної держкорпорації “Укрбуд” існує масштабна імперія. Сама корпорація не раз фігурувала в численних скандалах.

Масова забудова “Укрбудом” відбувалася завдяки постійним внесками нових інвесторів і сумнівним тендерам. Довгий час корпорацією керував народний депутат України VIII скликання Максим Микитась.

14 травня 2019 року до посадових осіб “Укрбуду” з обшуками приходили працівники НАБУ. Слідча дія проводилася в межах розслідування корупційної схеми з нерухомістю, в результаті якої головне управління Нацгвардії, за версією слідства, втратило активи на 81,6 млн гривень.

Наприкінці серпня 2019 року проти скандального забудовника відкрили ще одну справу.

Суд стягнув на користь держави заставу екснардепа та скандального забудовника Микитася, якого підозрюють у заволодінні майном Нацгвардії на більш ніж 81 млн гривень.

За словами журналіста Юрія Бутусова, НАБУ нібито підготувало підозру заступнику голови ОП з питань правоохоронних органів Олегу Татарову: його повинні були вручити 28 листопада, але цей крок нібито заблокував суддя ВАКС Сергій Мойсак.