Президент Росії Володимир Путін зацікавлений не в тому, щоб Донбас став частиною його країни, а в тому, щоб ця територія перетворилася на засіб ослаблення України.

Про це в інтерв’ю для програми “Рандеву” журналістки Яніни Соколової заявила радниця голови правління НАК “Нафтогаз України”, колишня заступниця міністра закордонних справ Лана Зеркаль. Водночас вона переконана, що від своїх імперських планів щодо всієї нашої держави російський лідер ніколи не відмовиться.

“Я переконана, що в нього ставлення до України не змінилося. Що він дуже послідовний у своїй позиції щодо збирання “російських земель”. Питання в тому, який буде кінець, чий”, – сказала Зеркаль.

Повертаючись до теми Донбасу, дипломатка наголосила, що в неї є великі сумніви стосовно того, що Путін має намір насправді “приєднати” схід України до РФ.

“Для нього це не питання “російський”, чи не “російський” зараз (Донбас. – Ред.). Я думаю, що для нього це більше питання того, що має бути подразник, який можна завжди використовувати у своїх цілях. Для нього люди – це просто інструмент, все”, – поділилася своїми роздумами Зеркаль.

Оцінюючи перспективи деокупації ОРДЛО, вона зазначила, що важко спрогнозувати появу того фактора, який зможе кардинально вплинути на російського президента.

“Іноді мені здається, що для нього повернути нам Донбас у тому вигляді, в якому він є зараз, щоб ми захлинулися в необхідності відновлювати все самотужки, – це також певний варіант”, – зробила висновок ексзаступниця міністра закордонних справ.

Також Зеркаль попередила про загрозу повномасштабного вторгнення Росії в Україну в разі, якщо газопровід “Північний потік-2” буде добудовано. Вона припустила, що країна-агресор може навіть вдатися до знищення магістральної труби, яка зараз пролягає через нашу територію.

“Підірвати трубу, яка веде до українського кордону, з їхнього боку вони можуть легко. І для них це не буде проблемою, якщо буде “Північний потік”. І якщо вони зможуть отримувати гроші за продаж газу в Європі не у зв’язку з транспортуванням через Україну, а без цього. Ну, і тоді в принципі в них немає жодних перепон щодо повного військового вторгнення”, – спрогнозувала дипломатка.

Вона наголосила, що за такого сценарію Україну більше нічого не захищатиме. Адже наразі країна не є членом НАТО і не має достатнього військового потенціалу, аби захистити себе у разі великої, а не локальної війни.

“Тобто запобіжник, який в нас є зараз, уже не буде працювати. А труба – це запобіжник”, – резюмувала Зеркаль.

Шановні читачі, також підписуйтесь на наш телеграм канал Корупція – інфо – https://t.me/korupciya, аби не пропустити ще більше цікавої та актуальної інформації.