У мережі на днях опублікували телефонну розмову між проросійським політиком Віктором Медведчуком та експомічника Володимира Путіна – Владислава Суркова. В ній нардеп отримував вказівки від впливового російського посадовця.

Медведчук отримував вказівки, що робити, яку політику проводити щодо Донбасу, які тезу озвучувати керівництву України. Про це розповів політичний оглядач Денис Казанський в ефірі програми “Між іншим”.

Телефонну розмову не приховували

За його словами, співрозмовники не приховували діалог.

На той момент, коли вони розмовляли (це випливає зі слів політика), Медведчук мав карт-бланш. Тобто він радився з керівництвом країни – з Петром Порошенком. Він мав мандат на переговори,– зазначив Казанський.

Він зауважив, що Медведчук не мав причин переховуватись. Він не думав, що хтось записуватиме його і колись це використає проти нього.

Переговори, скоріш за все, фіксували спецслужби

“Я думаю, що ці переговори фіксували спецслужби. Вважаю, що вони мають багато записів – не тільки переговори Медведчука та Суркова”, – зауважив експерт.

Еталон державної зради

Цікаво, як відзначив журналіст, в якій формі це відбувається:

Сурков діловим тоном надиктовує, що робити, а Медведчук “підлабузницьки” сміється.

“Насправді, якщо щось і можна трактувати як державну зраду, то мені здається, що це просто її еталон”, – також сказав Казанський.

Він додав, що це державна зрада в чистому вигляді: коли український громадянин, бізнесмен, політик отримує такі вказівки від уряду ворожої країни. “Я уявляю, як Медведчук стоїть з блокнотиком і записує інструкції, які він потім виконуватиме”, – відзначив політичний оглядач.

Загалом у записі подано 3 розмови. У них мовиться про так званого міністра оборони окупованої Донеччини Володимира Кононова на прізвисько Цар.

Окрім того, співрозмовники обговорювали корупційні схеми на окупованих територіях (зокрема, постачання готівки в Дебальцеве) та формування так званої Ради міст.

Один з мовців (ймовірно, Сурков) озвучив своє бачення Мінських угод та особливого статусу Донбасу. Його співрозмовник (можливо, Медведчук) активно працював над сценарієм, потрібним Росії.

У першій розмові про Царя фігурує також ім’я Тарас. Журналісти припускають, що мовиться про соратника Медведчука проросійського політика Тараса Козака.

Розмова ІІ

У другій розмові знову згадується сумнозвісний Цар. Зокрема, його не зовсім вдалі переговори з посадовцем зі Служби Безпеки України. Цього разу співрозмовники обговорюють постачання готівки в окуповане Дебальцеве.

Розмова ІІІ

У третій телефонній розмові ймовірний Сурков та Медведчук обговорюють створення так званої Ради міст. Медведчук розповів, що “викинув” її у контексті 2 законів. Окрім того, політик згадує Президента України.