Державне бюро розслідувань порушило кримінальне провадження проти підсанкційних політиків в Україні – народних депутатів від “Опозиційної платформи – За життя” Дмитра Козака та Віктора Медведчука.

Про це повідомив у Telegram народний депутат від “Європейської Солідарності” Олексій Гончаренко.

Гончаренко зазначив, що цю інформацію він отримав від Офісу генпрокурора. Нардеп нагадав, що він надіслав заяву до ДБР про вчинення дій Медведчуком і Козаком, які підпадають під статтю 111 Кримінального Кодексу України (державна зрада).

“Мою заяву долучили до матеріалів кримінального провадження, яке уже ведеться Державним бюро розслідувань”, – повідомив він.

Гончаренко наголосив, що його заява стосувалася висловлювань Медведчука у інтерв’ю російському пропагандистському телеканалу RT.

“Там Медведчук коментував питання, які стосувалися введення санкцій РНБО щодо Козака, а також анулювання ліцензій 112, ZIK та NewsOne. Тоді він допустив низку висловлювань, які можна трактувати як державну зраду”, – пояснив народний обранець.

Відомо, що 2 лютого 2021 року президент Володимир Зеленський своїм указом увів у дію рішення Ради національної безпеки та оборони, яке на п’ять років заборонило діяльність телеканалів, пов’язаних із Віктором Медведчуком – “112 Україна”, Newsone та ZIK.

Також 19 лютого РНБО ухвалила рішення накласти санкції щодо Віктора Медведчука та його дружини Оксани Марченко. Санкції запроваджуються на три роки на все майно, яке є у їхній власності. Підстава: кримінальне провадження СБУ за ч. 5 ст. 258 “Фінансування тероризму”.

Крім цього, Рада національної безпеки і оборони доручила повернути у власність держави нафтопровід Самара – Західний напрямок, який належав компанії, близькій до Медведчука.

Шановні читачі, також підписуйтесь на наш телеграм канал Корупція – інфо – https://t.me/korupciya, аби не пропустити ще більше цікавої та актуальної інформації.