Російського опозиціонера Олексія Навального засудили на 3,5 роки колонії.

Таке рішення прийняв Московський міський суд у вівторок, 2 лютого. Вирок стосується справи “Ів Роше”, за якою опозиціонер раніше був засуджений на 3,5 року умовно. Тепер термін змінили на реальний. Покарання Навальний відбуватиме у колонії загального режиму.

Також суд врахував домашній арешт, під яким російський опозиціонер перебував близько року. Таким чином, він проведе в ув’язненні 2,8 роки і вийде на свободу до 2023-го.

Суддя вважає, що подальше “виправлення підсудного неможливе без позбавлення його волі”. Також Навальному призначили штраф розміром 500 тисяч рублів.

Дружина політика зустріла вирок зі сльозами на очах. “Не сумуй, все буде добре”, – сказав дружині засуджений опозиціонер.

Захист опозиціонера заявив, що оскаржуватиме рішення суду.

Крім того, Олексій Навальний виголосив своє останнє слово. Опозиціонер наголосив, що справа є давньою і визнана сфабрикованою. Таке рішення ухвалив Європейський суд з прав людини, який не знайшов навіть складу злочину.

“Суть у тому, щоб мене посадити у справі, у якій мене вже визнали невинуватим і вона вже визнана сфабрикованою. І це не просто моя думка”, – сказав Навальний.

Варто зазначити, що після оголошення вироку штаб Олексія Навального повідомив про старт акцій протесту у Москві. Опозиціонери закликали усіх збиратись на Манежній площі.