Україна разом з іншими зацікавленим сторонами протягом 60 днів доопрацює отриманий від іранської сторони проект технічного звіту за обставинами катастрофи літака Boeing 737 компанії “Міжнародні авіалінії України” і подасть до нього свої зауваження і пропозиції.

Про це заявив заступник міністра закордонних справ Євген Єнін в ефірі “Громадське радіо”.

За його словами, українська сторона “надзвичайно задоволена таким результатом”, він коштував великої концентрації, зусиль не тільки їй, але і міжнародним партнерам по коаліції постраждалих держав – Канаді, Великобританії, Швеції та Афганістану.

Єнін акцентував увагу на важливості цього технічного звіту:

  • він встановлює всі причини трагедії;
  • саме на його основі іранська сторона буде змушена провести весь комплекс заходів щодо усунення прогалин та недоліків у системі забезпечення безпеки в небі над своєю країною;
  • матеріали технічного розслідування ляжуть в основу кримінального провадження щодо притягнення до відповідальності всіх причетних до цієї катастрофи посадових осіб;
  • на основі його результатів в значній мірі буде визначатися розмір компенсацій, які Іран повинен заплатити родичам загиблих.

Правда, поки Тегеран надіслав лише проект технічного звіту. Він потребує доопрацювання з боку інших країн-учасниць технічного розслідування – держави-експлуатанта, держави-виробника повітряного судна (США) та інших зацікавлених сторін.

“Ми цю роботу дуже ретельно найближчим часом зробимо. Далі іранська сторона повинна врахувати, або не врахувати наші зауваження і пропозиції, про що надалі буде проінформована Рада ICAO. Це буде результат консолідованої роботи. Сьогодні важко встановити конкретну дату, але я більш ніж упевнений, що ми вкладемося в установлений конвенцією 60-денний термін “, – зазначив Єнін.

При цьому він додав, що не хотів би забігати вперед і коментувати питання довіри, об’єктивності та неупередженості отриманого від іранської сторони документа.