На Донбасі необхідно створити ще одну підгрупу ОБСЄ для міжнародного контролю кордону.

Таку думку висловив віцепрем’єр-міністр – міністр із питань реінтеграції ТОТ Олексій Резніков в інтерв’ю “Радіо Свобода”. Він також зазначив, що головною проблемою для реалізації Мінських угод є підписана попереднім Президентом Петром Порошенком почерговість виконання прописаних пунктів.

Так, політик назвав “помилкою” те, що під час укладення згаданого документа 12 лютого 2015 року, в розпал боїв регулярних частин Збройних сил Російської Федерації проти України за Дебальцеве, Київ погодився на єдиний пункт, який визначає послідовність виконання цих заходів.

Нагадаємо, як повідомляв раніше телеграм-канал Klymenko Time, головною проблемою виконання Мінських угод є послідовність виконання заходів, прописаних в них.

“І ось тут і закладена та сама стара і ключова проблема. Тому що по Мінським домовленостями, на виконання яких наполягає Росія, з відмашки Порошенко був затверджений інший порядок – спочатку вибори, потім контроль над кордоном”. – зазначено в повідомленні телеграм-каналу.

Зокрема, підкреслив Резніков, йдеться про те, що “відновлення повного контролю над державним кордоном із боку уряду України в усій зоні конфлікту… має розпочатися першого ж дня після місцевих виборів і завершитися після всеосяжного політичного врегулювання” на окупованих територіях, водночас за умови виконання ще низки вимог.

“І ця помилка сьогодні не дає можливості нам продуктивно рухатися у вирішенні цього завдання. Тому, якщо Росія дійсно налаштована на завершення цієї гібридної війни і припинення конфлікту з сусідньою Україною, вона має зрозуміти, що доведеться йти на поступки і дати можливість проконтролювати кордон”, – зауважив він.

Міністр із питань реінтеграції тимчасово окупованих територій переконаний, що це буде, зокрема, в прямому інтересі представників країни-агресора.

“Якщо вони не довіряють безпосередньо прикордонній службі України, ми готові шукати компромісний варіант, коли буде посередник у ролі міжнародного представництва. Наприклад, додаткова місія ОБСЄ зі збільшеним, розширеним мандатом”, – пояснив Резніков.

Нагадаємо, у грудні 2019 року стало відомо про те, що Державне бюро розслідувань (ДБР) відкрило кримінальне провадження за фактом можливого здійснення державної зради п’ятим президентом України, лідером партії “Європейська солідарність” Петром Порошенком під час підписання Мінських угод про врегулювання ситуації на Донбасі у 2015 році.

“Дійсно, відкрито провадження за заявою за фактом можливого здійснення державної зради Порошенком під час підписання Мінських угод”, – повідомила у вівторок, 10 грудня, агентству “Інтерфакс-Україна” речниця ДБР Анжеліка Іванова.