Поки Порошенко мобілізує прихильників на завтрашню акцію до річниці Майдану, в мережі з’явилася інформація про те, що пов’язані з Порошенком люди причетні до поставок продовольства в Сирію для… потреб російської армії. При цьому є ймовірність, що вони ж пов’язані і зі спробами поставляти туди зброю.

Про це повідомляє телеграм-канал Klymenko Time.

Далі прямим текстом:

“Висвітив цю історію в своєму Facebook сьогодні блогер Олександр Вознесенський. Розповімо про все і по порядку, історію треба розкласти по пунктах, щоб зрозуміти. Ключові персони історії:

Этот документ опубликовал кипрский журналист Андрей Шипилов, который сейчас находится под охраной полиции из-за угроз,…

Опубліковано Александром Вознесенским Пʼятниця, 20 листопада 2020 р.

Андрій Шипілов – теж уродженець Москви. Журналіст і блогер. Зараз знаходиться під охороною поліції через погрози, які почали надходити йому після розслідування, про яке йде мова нижче.

Борис Демаш – також уродженець Москви, пов’язаний з єврейською громадою Хаббад. Пов’язаний з “Cyprus Daily News”. Публікує на своїй сторінці критику російської влади, затятий антипутініст.

Відразу відзначимо, що обидва вони проживають на Кіпрі і займають активну громадянську позицію. Але попри це знаходяться в конфлікті.

Віктор Дорошенко – гендиректор підприємства “Сквирський комбінат хлібопродуктів”, балотувався в Сквирський міськрада в 2015 році від партії Порошенко.

Тепер пов’язуємо всіх трьох.

Андрій Шипілов, з посиланням на юридичну фірму, з якою співпрацював Борис Демаш, повідомляє, що Україна нібито причетна до постачання продовольства для російської армії в Сирії. На доказ цього журналіст опублікував листування Демаші з уповноваженими представниками “Сквирського комбінату хлібопродуктів”, в яких мова якраз і йде про це. У листах обговорюється оплата поставок, передплата і так далі. До слова, документи, нібито, визнані судом Кіпру як достовірні. Документи зафарбовані не надто якісно і по них можна зрозуміти, що Демаш веде спілкування з ТОВ “Сквирський комбінат хлібопродуктів”, а в листі відправника можна також переглянути skviryanka.com.ua в закінченні адреси відправника.

При цьому виявляється, що керівником “Сквирського комбінату хлібопродуктів” є людина з оточення Порошенко. Мова про Віктора Дорошенка, з 2015 року – члена виконавчого комітету Сквирського міської Ради VIІ скликання, який балотувався від Партії “Блок Петра Порошенка” Солідарність “. Яка цікава зв’язка. Виходить, що депутат від партії Петра Порошенка продавав продукцію для збройних сил РФ в Сирії ?

При цьому Шипілов каже, що в зв’язку з його розслідуванням йому надходили погрози з Росії, але при цьому у нього є вагомі причини вважати, що українські дипломати беруть участь в цій схемі поставок і заробляють на цьому гроші.

Цікаво, що під публікацію Шипілова про цю схему Демаші з Дорошенко прийшов український журналіст Сергій Бережний і повідомив, що через три дні після цієї публікації в СБУ заявили, що запобігли спробі ввезення в Україну деталей для зеніток С-125, які планували перевозити через одну з європейських країн (ймовірно мова про Кіпр) в Сирію. Але, що найцікавіше – розміщували це все озброєння також на базах саме в Київській області. Бережний при цьому натякає, що, мовляв, “Як з’ясовується, продовольством не обмежуються”. Але ця історія для окремого розслідування і тексту.

Погодьтеся, тут резонно буде згадати, що саме при Порошенко велися махінації з постачанням запчастин для озброєння, які купували у Росії (привіт Свинарчук), а потім за завищеними цінами продавали в українську армію. Так що як не крути – а досвід встановлення контактів для таких цілей у оточення екс-президента є”, – резюмували в телеграм-каналі.