Сьогодні, 28 листопада, відбулася нарада керівництва парламенту, уряду і лідерів фракцій. На ньому обговорили бюджет на 2021 рік, закони по “конституційній кризі”, призначення голови НАБУ, закони про підтримку бізнесу і відстрочення РРО, а також ефективність карантину вихідного дня.

Детально про засідання в Раді розповів глава фракції “Слуга народу” Давид Арахамія на брифінгу, повідомляє “Страна” з посиланням на “РБК-Україна”.

Нарада відкрилася о 11:00 з ініціативи спікера парламенту Дмитра Разумкова. В останній раз такий збір був, як тільки ввели карантин.

На зустрічі, за словами Арахамія, голови фракцій узгодили законопроєкт про призначення голови Національного антикорупційного бюро України (НАБУ).

“Всі фракції підтримують прийняття законопроекту про процедуру звільнення директора НАБУ”, – зазначив Арахамія.

Також присутні торкнулися теми Конституційного суду України.

“Ми до понеділка визначимося з електронним декларуванням. А по самому КСУ зараз виглядає найбільш компромісним законопроект про те, що рішення КСУ повинні прийматися двома третинами складу”, – заявив нардеп.

Ще одна тема засідання – голосування за повернення електронного декларування. Його очікують після того, як законопроєкт погодить комітет.

“На наступному тижні повинні якусь компромісну версію щодо повернення електронного декларування”, – спрогнозував Арахамія.

Також він підтвердив плани Верховної Ради прийняти закон про державний бюджет на 2021 рік у кінці наступного тижня або через тиждень.

“Щодо бюджету – в робочому порядку, все нормально, як і було попередньо узгоджено. На наступному тижні починаються консультації. І думаю, десь на наступному тижні вийдемо на голосування”, – розповів нардеп.

На нараді піднімалося і питання карантину вихідного дня. Верховна Рада має намір заслухати доповідь міністра охорони здоров’я України Максима Степанова про ефективність карантину вихідного дня, як стало відомо після закінчення наради.

“Якщо карантин вихідного дня не спрацював, Рада на наступному тижні запропонує його скоригувати”, – сказав Арахамія.

Відзначимо, що раніше ми писали про те, що глава парламентської фракції “Слуга народу” Давид Арахамія розповів, що законопроєкти про Конституційний суд можуть з’явитися на порядку Верховної Ради не раніше 15 грудня.

“Я думаю, що на наступному пленарному тижні. На цьому пленарному тижні цього немає в порядку денному”, – сказав нардеп.