Секретар міськради Харкова, тимчасово виконуючий обов’язки міського голови, Ігор Терехов звернувся до Верховної Ради з проханням призначити нові вибори мера Харкова.

Про це повідомляє телеканал АТН в п’ятницю, 1 січня.

“Ми зробили все в установленому законом порядку”, – сказав чиновник.

Напередодні юристи Харківської міськради підготували відповідне звернення, яке Терехов підписав та 1 січня направив до парламенту.

Відповідно до закону “Про місцеве самоврядування”, в разі смерті мера, секретар міської ради повинен відправити звернення до Верховної Ради з клопотанням про призначення нових виборів не пізніше, ніж на 15 день після того, як помер міський голова. Терехов уточнив, що 31 грудня – останній день подачі заяви в Раду і юристи вже готують відповідне звернення.

Терехов відмовився коментувати, чи буде він сам балотуватися на майбутніх виборах мера міста, також як не висловився і з приводу можливого іншого кандидата, екс-мера Харкова Михайла Добкіна.

Варто відзначити, що Геннадій Кернес помер вночі 17 грудня 2020 року в Берліні, в клініці, де проходив лікування від наслідків коронавірусу. Його поховали на Алеї почесних харків’ян на міському кладовищі №2.