Очільник Центру протидії корупції Віталій Шабунін звертає увагу українців на те, що у зв’язку з перервою в сесійній роботі Верховної Ради у підвішеному стані опинилось Агентство запобігання корупції, роботу якого заблокувало рішення Конституційного суду.

Експерт зауважив, що кожна фракція і депутатська група у парламенті подала свій законопроєкт, однак до голосування у ВРУ готовий лише проєкт спікера Дмитра Разумкова. За словами Шабуніна, законопроєкт Разумкова не розв’язує найголовніші проблеми, тому сенсу в його ухваленні немає.

Антикорупціонер поскаржився на те, що законопроєкт Разумкова не відновлює покарання за брехню в декларації, а також не відновлює повноваження НАЗК.

“Він не стосується Конституційного суду України. Він взагалі не реагує на конституційну кризу, яка зараз є найбільшою загрозою. Адже КСУ в будь-який момент може знести велику кількість важливих реформ”, – поскаржився експерт.

За словами Віталія Шабуніна, цей законопроєкт може розв’язати проблеми з декларуванням, якщо його ухвалять у першому читанні, а перед другим виправлять відповідні норми.

Очільник ЦПК стверджує, що критичний обман законопроєкту Разумкова полягає в тому, що його ухвалять таким, який він зараз є, тобто без допрацювання перед другим читанням. Це означає, що, найімовірніше, кримінальну відповідальність за брехню в деклараціях не повернуть до 2021 року.

“Складається враження, що парламент підіграє Медведчуку і Коломойському, які стоять за рішенням КСУ”, – озвучив свою думку з цього приводу Віталій Шабунін.

Нагадаємо, нещодавно український лідер Володимир Зеленський вирішив дати оцінку скандалу, який виник через скандальне рішення КСУ. На думку українського президента, за всім цим стоїть змова частини старих еліт і олігархів проти чинного глави держави та проти усіх українців.

Зеленський не захотів публічно називати прізвища своїх ворогів, наголосивши, що їх і так всі знають. Український лідер назвав їх “чортами з політичного пекла”, які відкрили свої справжні обличчя.

Він обурений тим, що вони вирішили протистояти суспільству заради того, щоб і далі продовжувати безкарно обкрадати українців заради власного добробуту. З такою емоційною заявою президент звернувся до українців 1 листопада, щоб кожен громадянин країни чітко розумів, що відбувається.

“Я точно знаю, що сьогоднішній демарш Конституційного Суду – це публічний прояв змови частини старих еліт і олігархів проти Президента і проти країни. Ніяк інакше. Конкретно проти. Бо тільки слабкий Президент і слабка держава – запорука збереження їхнього корупційного способу життя. Інакше вони не вміють. Як там кажуть – на Хелловін всі чорти з політичного пекла відкривають свої справжні обличчя. Так співпало. Прізвища чортів ви прекрасно знаєте.”, — підкреслив Зеленський.