Чи є при бажанні до чого причепитися в заяві Президента Зеленського? Звісно, є, розпочав свій допис Саакашвілі, коментуючи слова Зеленського щодо загальної мобілізації.

Чи є елементи логіки в тому, що сказав генерал Кривонос? Звісно, є.

Але це питання набагато ширше і стосується засад державності і відповідальності конкретних посадових осіб.

Генерал Кривонос – не політолог, не оглядач та не відставник, який записався в експерти, він діючий заступник голови РНБО. Функція цієї посадової особи – готувати президента до згаданих ситуацій, давати йому різні альтернативні варіанти як на них реагувати, координувати дії Міністерства оборони та інших силових структур. Але ніяк не відпускати кпини з преси, намагаючись довести, що Зеленський повністю некомпетентний, а ось він, генерал Кривонос, на відміну від Президента дуже компетентний.

Прагнучи показати президента некомпетентним, він підготував хоч одну сторінку пропозицій, як уберегти країну від повномасштабного вторгнення або що робити, якщо таке станеться?

Я б такого заступника глави РНБО негайно звільнив. Тому що його цей сьогоднішній випад говорить не про професіоналізм, а, навпаки, про повну відсутність професійної етики і про те, що цей орган або значна його частина вкрай неефективна.

РНБО потрібно реорганізувати і готувати справжні плани, розраховані на різні сценарії, а не хихикати з різних медіа і на фейсбуці.

В свою чергу, Перший президент України Леонід Кравчук назвав реакцією нормальної людини заяву нинішнього глави держави Володимира Зеленського про можливість загальної мобілізації українців. Зокрема, у тому разі, якщо Росія нападе на країну з окупованого Криму.

Він зазначив, що на його місці відреагував би так само.

Насамперед політик зазначив, що в цій ситуації потрібно акцентувати увагу на запитанні: “Якби з Криму був напад РФ, як би поводилася Україна?”, яке журналісти поставили Зеленському.

Кравчук наголосив, що в питанні прозвучало “якби”, тому і відповідь президента була в тому ж ракурсі. Він також додав, що глава держави не міг відповісти інакше.

“Якщо ми зараз з вами почнемо робити спробу перевести це в суто практичну площину, як я чую, говорять деякі наші, зокрема, посадовці – то до цього ще дуже далеко. Коли я був уже не президентом, мене також запитали: якби ворог прийшов на вашу землю, що б ви робили? Я сказав, що маю достатню кількість різнокаліберної зброї, стріляв би у кожного ворога, хто став на мою землю, поки зброю тримають руки та поки дивляться очі, битиму ворога, а не житиму за принципом “підставляти другу щоку”. Тож це (слова Зеленського. – Ред.) нормальна відповідь патріота України, людини, яка любить свою землю”, – підсумував перший президент.