Кабінет міністрів України прийняв розпорядження, яким зобов’язав Національне агентства з питань запобігання корупції (НАЗК) в терміновому порядку відновити вільний доступ громадян до реєстру декларацій чиновників і забезпечити механізм їх перевірки.

Про це в четвер, 29 жовтня, повідомив міністр Кабінету міністрів Олег Немчінов.

“Тільки що на позачерговому засіданні уряду за участю Президента України Володимира Зеленського, на виконання рішення РНБО прийняли Розпорядження яким зобов’язали НАЗК невідкладно відновити доступ громадянам до реєстру декларацій чиновників і забезпечити механізм їх спецперевірки!” – йдеться в повідомленні.

У свою чергу прем’єр-міністр Денис Шмагаль пояснив, що це крок для відновлення повноцінної роботи реєстру.

“Кабінет Міністрів України за ініціативою президента України затверджує рішення, яке стане кроком до відновлення повноцінної роботи реєстру декларацій. Уже завтра кожен українець зможе зайти і побачити декларації чиновників і політиків”, – наводить його слова сайт глави держави.

За його словами, розпорядження дозволяє розблокувати роботу НАЗК. Згідно з ним, агентство має забезпечити відкритий цілодобовий доступ на своєму сайті до публічної частини декларацій.

Нагадаємо, 28 жовтня 2020 року КСУ офіційно скасував відповідальність за недостовірне декларування.

У НАЗК вже заявили, що судді КСУ прийняли рішення по “справі про незаконне збагачення” у власних інтересах. Тому що два судді, які голосували за скасування кримінальної відповідальності за неправдиві відомості про майновий стан, самі не задекларували мільйони.

28 жовтня о 18:00 Національне агентство з питань запобігання корупції закрило реєстр електронних декларацій на виконання рішення Конституційного Суду.

Також, 29 жовтня Президент України Володимир Зеленський скликав термінову закрите засідання Ради національної безпеки і оборони для визначення заходів невідкладної належної реакції держави на нові загрози і виклики національної безпеки і оборони країни.

На засіданні Зеленський заявив, що система електронного декларування в Україні буде працювати, законопроекти про її відновлення будуть підготовлені і направлені до Верховної Ради, як невідкладні.