Правовий процес, що відбувається зараз навколо Конституційного суду необхідно вирішувати у Верховній Раді. На думку судді КСУ Ігоря Сліденка якщо парламент ухвалить антикорупційне законодавство без правок і виправлень, то це не змінить ситуацію і рано чи пізно в Конституційному судді з’явиться подання народних депутатів щодо його неконституційності.

Про це розповів суддя Ігор Сліденко в коментарі УНН.

“У законопроектах щодо врегулювання ситуації навколо Конституційного Суду України є як позитивні, так і негативні сторони. Позитивні — нарешті Рада зрозуміла, що ніякого ганебного КСУ немає. Що є правова проблема, яка була закладена давно, й цю проблему слід вирішувати в Верховній Раді, а не Президенту України, який ніякого відношення до цієї проблеми немає. Ну а щодо негативу, то певні зміни, наприклад, 366 статтю (стаття 366-1 Кримінального кодексу України “Декларування недостовірної інформації” – ред.), можна прийняти дуже швидко, адже там потрібно зробити декілька змін зі старої редакції”, – зауважив правник.

Також Сліденко зазначив, що є закони, які потребують серйознішого удосконалення.

“Є закон про запобігання протидії корупції, який потребує серйознішої роботи. Однак, для фахівців це не займе багато часу. Цю роботу потрібно зробити, адже якщо прийняти норми в такій самій редакції, то проблема нікуди не зникне. І знову в КСУ з’явиться подання народних депутатів щодо неконституційності цих норм”, – зазначив Сліденко.

Відзначимо, що раніше суддя Ігор Сліденко відповідаючи на запитання, як розвиватимуться події, якщо у парламенті будуть 226 голосів депутатів для ухвалення президентського законопроекту щодо припинення повноважень усіх суддів КС, Сліденко сказав:

«Я думаю, що далі – розпад України і війна, тому що, крім тих 226, ніхто це не визнає. Якщо будуть спроби силовим шляхом захопити Конституційний суд, маю на увазі будівлю суду, то це означатиме війну. Є політичні сили які ні за яких обставин не погодяться на такий розвиток подій, на узурпацію влади».

Суддя заявив: «Хіба ви самі не бачите, що відбувається? Ви що не бачите, що президент сказав у цьому аудіозапису?».

«Таке враження, що його хтось штовхає на це», – вважає суддя КС.

На переконання Сліденка, у своєму зверненні Зеленський «наговорив собі на 150 років тюрми”.

Також раніше Сліденко розповів, що в серпні отримав від НАЗК лист про порушення, пов’язані з декларуванням, він зазначив, що представив свої пояснення в письмовому вигляді.

За словами судді, через 20 годин після відправлення листа по електронній пошті йому подзвонили і повідомили, що його пояснення є незадовільними.

“Завдання було інше – завдання було виписати мені протокол. І потім пан [представник президента в Конституційному Суді України Федір] Веніславський цим протоколом бравірував би перед усією державою. Мене зганьбили. Моя репутація знищена. Назавжди. В цій державі. Тому навряд чи я більше тут буду залишатися “, – підкреслив Сліденко.