Сьогодні за даними багатьох ЗМІ стало відомо про відставку одного із заступників голови Державного бюро розслідувань Олександра Бабікова. Варто відзначити, що екс-адвокат Віктора Януковича обіймав посаду першого заступника директора ДБР з січня 2020.

Про це повідомляє “РБК-Україна” з посиланням на джерело в правоохоронний органах.

“Так, дійсно, Бабіков звільнений”, – сказало джерело.

Відомо, що на звільненні Бабікова наполягали в Національному агентстві з питань запобігання корупції. Зокрема, про наявність у нього конфлікту інтересів заявляв глава Національного агентства з питань запобігання корупції Олександр Новіков.

У свою чергу Українська правда з посиланням на джерела в керівництві ДБР і правоохоронних органах.

Як уточнюється, відповідний наказ був підписаний увечері в п’ятницю, 30 жовтня, але сам Бабіков з ним не ознайомлений.

«Дійсно, Сухач підписав пізно ввечері в п’ятницю такий наказ, але не ознайомивши з ним Бабікова. Підставою є нібито постійний конфлікт інтересів через роботу в Аверлекс (адвокатське об’єднання – ред). Хоча у Бабікова є всі документи, які це спростовують. Станом на даний час Бабіков на лікарняному. Юридично наказ Сухачова не реалізований і не має під собою законного обґрунтування. Але маємо те, що маємо», – цитує УП слова свого джерела.

За даними УП, проблеми у Бабікова почалися через його активності у кількох справах, в тому числі з розслідування «справи вагнерівців».

«Минулого тижня був дуже чутливий запит в офіс по “вагнерівцях”, який наробив багато шуму», – сказало джерело видання.

Інший співрозмовник УП в правоохоронних органах каже, що по Бабікову є рішення НАЗК про конфлікт інтересів, і тому “логічно було його звільнити”.

Нагадаємо, в лютому цього року стало відомо, що заступник директора Державного бюро розслідувань Олександр Бабіков раніше здійснював захист колишнього президента Віктора Януковича як адвокат.

Про це стало відомо з відповіді НАЗК на запит громадської організації “Адвокатська дорадча група”.

НАЗК встановило, що Бабіков захищав колишнього президента в кримінальному провадженні, в якому зараз досудове розслідування здійснюють слідчі відділу з розслідування злочинів щодо Майдану, тому даний факт зумовлює наявність у нього приватного інтересу.

“Оскільки саме це управління було підпорядковане безпосередньо в.о. директора, Бабіков не володів посадовими повноваженнями щодо прийняття рішень, виконання чи невиконання дій в кримінальному провадженні, яке становить його приватний інтерес. І тому НАЗК визначає наявність потенційного конфлікту інтересів в Бабікова, який виникне автоматично в разі відсутності директора (або в.о.) ДБР “, – розповіли активісти.