Парламент зареєстрував президентський законопроєкт про відновлення відповідальності за декларування недостовірної інформації.

Документ №4434 розміщений на сайті Верховної Ради.

Закон пропонує виключити статтю 366 прим. 1 Кримінального кодексу. Кодекс хочуть доповнити новою статтею 366 прим. 2 «Декларування недостовірної інформації».

У цій статті передбачається, що за таке правопорушення загрожує кримінальна відповідальність у вигляді штрафу від 2500 до 5000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадських робіт на термін від 150 до 240 годин, або позбавлення волі на строк до двох років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

Пропонується окремо визначити в статті 366 прим. 3 КК кримінальну відповідальність за неподання суб’єктом декларування декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Раніше представник президента в Конституційному суді України, нардеп Федір Веніславський анонсував, що в Раду на цьому тижні внесуть новий законопроєкт про відповідальність за брехню в електронних деклараціях.

Нагадаємо, в кінці жовтня Конституційний суд визнав неконституційними окремі положення антикорупційного законодавства за поданням 48 народних депутатів.

Так, за рішенням КС були скасовані електронне декларування та повноваження Нацагентства з питань запобігання корупції на повну перевірку і моніторинг способу життя, а недостовірне декларування декриміналізовано.

3 листопада Антикорупційний комітет парламенту підтримав законопроєкт спікера Дмитра Разумкова з відновлення електронного декларування в первісному вигляді.

Перед цим глава країни Володимир Зеленський вніс до парламенту законопроєкт, яким пропонує зупинити повноваження суддів Конституційного суду, визнати його рішення про декларування “нікчемним” і без правових наслідків і скасувати відповідні зміни до ЗУ “Про запобігання корупції”.

На цьому тижні Зеленський звернувся до Венеціанської комісії з проханням оцінити конституційну ситуацію після рішення КСУ від 27 жовтня, і дати висновок про стан антикорупційного законодавства.