Підозра главі Конституційного суду України Олександру Тупицькому, яку йому готує Офіс генпрокурора, за даними “Страны”, буде вручена за статтями 384 ( “Введення в оману суду”) і 386 ( “Перешкоджання появи свідка”) КК.

Про це повідомляють джерела “Страны” в правоохоронних органах.

Днями в програмі “Схеми” радіо “Свобода” вийшли записи розмови в 2018 році Тупицького з донецьким підприємцем Дрегером, в яких Тупицький переконував Дрегера не давати проти нього свідчення. На Радіо “Свобода” зараз припускають, що підозра вручатиметься саме по цьому епізоду.

Крім того, за даними “Страны”, активізувалося розслідування ще однієї справи, в якій фігурує Тупицький – а саме про незаконне звільнення з посади голови КСУ його колишнього керівника Станіслава Шевчука.

За даними джерел “Страны”, в Офісі президента як один з варіантів боротьби з нинішнім складом КС розглядають відновлення Шевчука на посаді голови суду. Хоча Шевчук і програв касацію у Верховному суді за своїм відновленню, шанси реалізувати цей план ОП є.

Восени 2019 року окружний суд Києва відновив Шевчука на посаді. Апеляція потім це рішення скасувала. Проте, в грудні минулого року відбулося голосування в КС про відновлення Шевчука на посаді голови суду. І 9 суддів проголосували за. Тупицький оголосив, що рішення повинне прийматися 12 голосами і тому його відклали як неприйняте. Але у команди Шевчука інша точка зору на це питання. І вони вважають, що 9 голосів достатньо для відновлення.

“В умовах нинішньої юридичної війни це також може бути використано як аргумент для того, щоб противники КС (той же Офіс президента) заявили, що насправді головою суду є Шевчук, а не Тупицький. Що ще міцніше заблокує роботу суду”, – проаналізував ситуацію телеграм-канал “Политика Страны”.

 

У телеграм-каналі “Легітимний” також прокоментували підозра Тупицькому.

“Тупицький вже в істериці. Не розуміє, як вирішувати питання і з ким. Як зателефонувати навіть – все фіксується. У нього є домовленість з Медведчуком про захист на крайній випадок. Тупицький розуміє, що вже такий випадок. Але втекти під новий рік – це втратити все. Та й кого може порадувати старість в Росії? До друзів в Австрію – нереально. Ховатися від слідства – це програш на старті. Догрався до тупика. Кейс Тупицького принципово доведуть до вироку “.