Данило Гетманцев, нардеп від “Слуги народу” і глава Комітету Верховної Ради з питань фінансів заявив, що не знає, чия була ідея ввести в країні “карантин вихідного дня”. Також він сказав про те, що кожна країна намагається розробити свій алгоритм вирішення коронавірусної кризи.

В інтерв’ю «Главкому» Гетманцев зазначив, що немає ніякого значення до прийняття рішення щодо карантину вихідного дня та висловив невпевненість, що локдаун вихідного дня – це ідея голови парламентського комітету з питань охорони здоров’я Михайла Радуцького.

«Не знаю, чийого авторства ця ідея, і, не впевнений, що саме Радуцького. Проблема з цією хворобою полягає у тому, що жодна країна світу не знає, яке рішення та алгоритми є абсолютно правильними. Швеція нещодавно вийшла із заявою про те, що її шлях відсутності обмежень та створення так званого колективного імунітету виявився хибним і в них захворюваність є набагато вищою, ніж у сусідів в скандинавських країнах.

Словаччина зробила тестування половини свого населення за один день, чим викликала бурю критики всередині країни, що це – неправильно використані кошти. Хтось вводить повний локдаун, хтось вирішує так, як ми. Це рішення є компромісом між економічними втратами та загрозами для здоров’я населення», – зазначив парламентарій.

Крім того, Гетьманцев заявив, що як би він приймав рішення, то ввів би жорсткий карантин вже сьогодні.

«Ми гадали, що дійсно є втрати для економіки та бюджету. Але якщо ми обираємо між життям і грішми, то повинні обирати життя. Це вибір, який повинна робити будь-яка здорова нація без жодних дискусій. А гроші – потім заробимо, бо мертвим вони не потрібні», – зазначив політик.

Також, Гетьманцев прокоментував дії підприємців, які вже на цих перших вихідних перекривали дороги, вимагаючи дати їм працювати. Політик зазначив, чи є якісь підрахунки, скільки за одні вихідні чи за місяць такого режиму втратить бюджет, скільки не зароблять підприємці.

«Це важко підрахувати. Якісь заклади будуть працювати на винос, вони, може, взагалі нічого не втратять. Але якісь не будуть працювати взагалі. Ми ж, до речі, не говоримо про обмеження промисловості чи сільського господарства, а тільки про сфери торгівлі, послуг, розваг. Це значна частина ВВП і певним чином позначиться на економіці, але не вважаю, що істотно. Якби був повний локдаун, то, за нашими підрахунками, втрати б складали від 0,5 до 1 % ВВП за три тижні у цьому році. А ось в такому форматі підрахувати щось дуже важко», – пояснив нардеп.

Також в коментарі “Стране” Данило Гетманцев заявив, що в Україні потрібно вводити повний локдаун на кілька тижнів.

“Коли мова йде про життя мільйонів людей, ми не повинні навіть говорити про скасування карантину. Я не буду голосувати за скасування карантину вихідного дня. Це рішення приймав Кабмін, ми не повинні його скасовувати, це може викликати безліч протиріч між парламентом і Кабміном. Також кабінет міністрів несе політичну відповідальність за своє рішення. Повний локдаун це більш справедливо і ефективно, як з точки зору медицини, так і з боку фінансів. Під час повного локдауну уряд може допомогти бізнесу, як це було під час першого локдауну”, – упевнений Гетманцев .

У свою чергу Ірина Верещук, депутат фракції “Слуга народу”, в кулуарах Ради заявила, що голосуватиме за скасування карантину вихідного дня. Також Ірина зазначила, що виступ прем’єра Шмигаль в Раді її не переконав.

“Ні, він мене не переконав, і я розумію, що він не переконав і суспільство. Це найголовніше. Люди не розуміють, що дадуть такі заходи, так як немає прорахованої моделі, яка говорила б про інше. А є модель, коли дійсно можна піти на локдаун, і ми були таким прикладом. На початку цього року. Так, критикували, так, було важко, але ми стримали ситуацію. А зараз одні фірми працюють, також є ресторани, які працюють. Люди не вірять. Є місцеві голови , які дозволяють собі кинути виклик центральній владі. Це неправильно “, – заявила Верещук.