Володимир Зеленський спілкувався з главою Конституційного Суду Олександром Тупицьким після прийняття судом скандального рішення. У всіх наступних діях влади враховували результати цих переговорів.

Про зустріч Тупицького та Зеленського та вплив цього на подальші рішення розповіла Інтерфакс-Україна прессекретарка президента Юлія Мендель.

За її словами, глава держави вже розмовляв з главою Конституційного Суду після прийняття одіозного рішення КСУ, яке несе загрози національній безпеці.

“Усі важливі питання обговорювалися, і рішення, ініційовані президентом і підтримані РНБО та Кабінетом Міністрів, приймали з урахуванням переговорів з суддею Тупицьким”, – зазначила Мендель.

До слова, голова КСУ на брифінгу у Києві заявив, що запланована зустріч з президентом досі не відбулася, хоча її й планували. Крім того, Тупицький назвав законопроєкт Зеленського таким, що має ознаки конституційного перевороту.

Раніше Конституційний Суд визнав неконституційним покарання за неправдиві дані в е-деклараціях.

Після цього Зеленський скликав РНБО, а тоді подав до парламенту законопроєкт Звільнити всіх суддів КСУ і набрати нових: Зеленський подав у Раду проєкт закону “Про відновлення суспільної довіри до конституційного судочинства”.

Президент пропонує визнати рішення суду від 27 жовтня “нікчемним” та позбавити його правових наслідків.

Також у документі передбачені звільнення суддів КСУ.