Політика, яку здійснює Національна комісія з питань енергетики та ЖКП, проти зеленої енергетики заводить Україну в енергетичну залежність від Росії, вважає народна депутатка фракції «Слуга народу» Людмила Буймістер, пише видання Політека.
Вона підкреслила, що НКРЕКП вкотре намагається зупинити фінансування зеленої енергетики, хоча це передбачено зеленим меморандумом і законом №810-ІХ, який скоротив зелені тарифи для станцій взамін на своєчасну оплату за зелену електроенергію.
«Коли ж регулятор почне виконувати свою роботу і виконувати українське законодавство? До слова, Закон №810-ІХ регулятор почав виконувати, але тільки в частині «зеленої металургії», коли затвердив тарифи «Укренерго». А в інших частинах вважає, що він вправі закони змінювати, ті закони, які приймаються ВР, ті закони, які були визначені пріоритетними та невідкладним президентом України», – сказала Буймістер.
Вона зазначила, що держава веде надскладні перемовини з ЄС, з МВФ, і ці організації звертають увагу на необхідність розвитку зеленої енергетики в наші країні, ми ведемо переговори про новий зелений курс Європи, за яким Україні доведеться брати на себе дуже великі зобов’язання щодо трансформації нашої енергетичної галузі, вугільних регіонів. Для того, щоб надалі могли продавати українську продукцію на європейські ринки.
Депутатка підкреслила, що «зелена» енергетика підвищує енергонезалежність України і на її розвитку наполягає президент Володимир Зеленський.
«Але з початком імпорту електроенергії з Білорусії та Росії почалась де-факто енергетична капітуляція. І сьогодні існує величезна загроза того, що наша енергетична галузь просто стане в залежність від країни-агресора так само як ми на газовій голці прожили дуже багато років», – додала Буймістер.
Вона також розповіла, що дії регулятора не є прозорими, адже він «не бачить» махінацій на ринку електроенергії, «не бачить» надприбутків трейдерів, які заганяють в збитки «Енергоатом» через купівлю електричної енергії по демпінговим цінам на ринку двосторонніх договорів, і при цьому не впроваджує інструменти контролю ринків, які прописані європейськими директивами.
Відзначимо, раніше депутат заявляла про те, що:
«Закон про НКРЕКП необхідно привести у відповідність до конституції, зняти всі запитання щодо його нелегітимності і перезавантажити цей орган. Виправити правову колізію потрібно негайно», – заявила депутат на своїй сторінці в Facebook.
За її словами, члени НКРЕКП компрометують діяльність комісії, і тому довіра до неї падає буквально щодня.
«Склад НКРЕКП тероризує промисловість і постійно підвищує тариф на передачу «Укренерго», що тільки погіршує ситуацію в економіці. Найважливіші для країни галузі – енергетика та промисловість зазнають краху та втрати конкурентоздатності. І все це через небажання Регулятора викорінювати масштабні маніпуляції та недоліки на ринку електроенергії, через які страждають всі», – зазначила Буймістер.
Депутат додала, що дії НКРЕКП дедалі поглиблюють кризу в енергетиці і тому зволікати з відставкою діючих членів комісії неприпустимо.
«Саме тому я доєдналася до подання інших 49-ти народних депутатів в Конституційний суд України щодо визнання неконституційним призначення деяких членів НКРЕКП. Сподіваюсь, що довго розгляд справи в КСУ не триватиме і місця діючих членів НКРЕКП звільняться для нових – кваліфікованих фахівців з державницькою позицією», – підсумувала Буймістер.