Президент Володимир Зеленський 15 квітня ініціював створення нового законопроєкту для зменшення впливу олігархів. У олігарха Ріната Ахметова кажуть, що проблема країни не в окремих особах, а в корупції та неефективному управлінні.

Про реакцію на ініціативу глави держави розповіла у коментарі Радіо Свобода прессекретарка Ахметова Анна Терехова. Вона зауважила, що поки коментувати законопроєкт не може, адже тексту ще не має.

“Ми переконані, що головна проблема нашої країни – не окремі особи, а корупція, несправедливі суди, неефективне управління й популізм. І вважаємо, що держава має спрямувати всі зусилля, насамперед, на боротьбу з цими явищами”, – сказала Терехова.

В Ахметова запевняють, що залишаються найбільшим платником податків, роботодавцем та інвестором – попри те, що в країні мінялись уряди та президенти.

«За ці роки і президенти, й уряди, і політичні еліти змінилися багато разів. Але ми вірили і продовжуємо вірити в Україну та інвестувати в нашу економіку і промисловість. І залишаємося найбільшим платником податків, роботодавцем і національним інвестором. Це означає, що в основі нашого зростання лежить не лояльність урядів, а системна й ефективна робота. СКМ – це бізнес, який не потребує жодних преференцій. Єдине, що нам потрібно від будь-якого уряду – це чесна конкуренція й рівні правила гри для всіх», – наголосила Терехова у коментарі Радіо Свобода.

Сам він у коментарі редакції на початку травня зазначав, що «політика його взагалі не цікавить», а сам він «ні на кого не впливає».

Свої стосунки з Офісом президента та президентом Зеленським Ахметов тоді охарактеризував так: «Я сподіваюся, що в нас із президентом, – одна мета: сильна, незалежна, цілісна, демократична й успішна Україна. І все, що мені як бізнесмену потрібно від будь-якого українського уряду – рівні правила гри для всіх, повага до права приватної власності й чесна конкуренція. Від цього виграє насамперед Україна й кожен українець».

Нагадаємо, що про рішення створити законопроєкт, аби зменшити вплив олігархів, президент повідомив після засідання РНБО 15 квітня. Над документом працюватимуть фахівці з Антимонопольного комітету, Ради нацбезпеки та оборони та Офісу Президента.

Шановні читачі, також підписуйтесь на наш телеграм канал Корупція – інфо – https://t.me/korupciya, аби не пропустити ще більше цікавої та актуальної інформації.