Україна планує укласти взаємовигідну угоду з Угорщиною щодо двосторонніх відносин, яка стане дорожньою картою.

Про це повідомив заступник керівника Офісу Президента України, дипломатичний радник Президента Ігор Жовква у статті для “Дзеркала тижня”.

“У відносинах з Угорщиною прагнемо вийти на взаємну довіру та підтримку, тому шукатимемо засобів розбудови конструктивного діалогу з чутливих питань. Готуємося до проведення зустрічі лідерів обох держав. Вона має завершитись укладенням нового документа — свого роду взаємовигідної дорожньої карти наших відносин”, – написав він.

Жовква додав, що чудовим досягненням минулого року стала успішно проведена дипломатична робота, результатом якої є обрання посла України в Угорщині на посаду голови Дунайської комісії — відповідно, необхідно на практиці реалізовувати це головування.

Крім того, заступник керівника ВП назвав серед важливих пріоритетів реалізацію інтересів України в регіональному вимірі. Так, Київ планує провести чергову стратегічну раду вищого рівня між Україною і Туреччиною при співголовуванні двох президентів вже на початку 2021 року.

Він також наголосив, що важливим цього року стане опрацювання чіткого алгоритму для отримання Україною статусу спостерігача в ініціативі «Тримор’я».

За інформацією заступника керівника ВП, йде робота над організацією азіатського турне президента України в другому півріччі 2021 року. “У нас багато економічних інтересів в Кореї, В’єтнамі, Таїланді, Сінгапурі — це і будуть основні напрямки цього турне”, – пояснив він.

Жовква нагадав, що у 2021 році українців очікує низка ювілейних заходів. Це 30-та річниця відновлення незалежності України і про свою готовність здійснити візит в Україну повідомив Вселенський Патріарх Варфоломій.

Крім того, високопоставлені гості очікуються у зв’язку з 80-ю річницею трагедії Бабиного Яру.