Верховна рада схвалила в другому читанні законопроект №3614, яким передбачається невтручання районів до бюджетів громад. За закон проголосували 287 нардепів.

Про це повідомляє РБК-Україна.

Згідно з документом, всі 1470 територіальних громад перейдуть на прямі міжбюджетні відносини з державним бюджетом з січня 2021 року. А це означає, що сільські, селищні, міські бюджети не будуть залежати від району, як це було раніше.

“Законопроектом пропонується внести зміни до Бюджетного кодексу, якими уніфікувати визначення терміна” бюджети місцевого самоврядування “; визначити склади доходів і витрат окремо для бюджетів місцевого самоврядування (бюджетів територіальних громад сіл, селищ, міст та їх об’єднань) та районних бюджетів”, – йдеться в пояснювальній записці.

Завданнями цього законопроекту є:

  • розмежування доходів і видатків між бюджетами районів і територіальних громад;
  • встановлення складу доходів і видатків бюджетів територіальних громад, які будуть сформовані за рішенням Кабінету Міністрів України, в обсягах які були закріплені за бюджетами міст обласного значення та об’єднаних територіальних громад;
  • встановлення рівних умов для сільських, селищних, міських територіальних громад у бюджетному забезпеченні.

До бюджетів громад будуть надходити: податок на доходи фізичних осіб 60%; місцеві податки і збори; рентні платежі; акцизний податок; доходи від використання комунального майна; плата за надання адміністративних послуг тощо.

А реформа децентралізації і передача фінансів і можливостей на місця зможуть повноцінно бути завершені.

У законі прописано, що територіальні громади будуть незалежними: органи влади районного рівня не матимуть на них ні адміністративного, ні фінансового впливу.

Нагадаємо, даний закон за основу Рада схвалила в середині липня, за нього проголосували 320 нардепів.