Верховна Рада дозволила президентові проводити мобілізацію резервістів в обхід парламенту. Передбачається, що їхня мобілізація можлива упродовж доби в разі загострення ситуації на фронті або під час порушення кордонів України.

Україна має важкий досвід мобілізації у 2014 – 2015 роках. Але тоді ситуація була значно гіршою, ніж зараз, зокрема завдяки матеріально-технічному забезпеченню.

Таку думку в програмі “Перехресний допит” озвучив генерал Збройних сил України та колишній заступник секретаря Ради національної безпеки і оборони Сергій Кривонос.

Він зауважив, що для того, аби бути готовим, потрібно проводити тренування щодо спроможності мобілізаційних заходів. Залишається питання: чи ухвалять відповідне рішення в Україні, чи побояться обвинувачень з боку Росії про нібито початок мобілізації.

“Щодо мобілізації – поки не поспішаймо. Спочатку проведемо нормальне оповіщення тих, кого вони планують призивати”, – зауважив Кривонос.

За словами генерала, перший фактор, який треба зробити в разі мобілізації, – закрити кордони.

В разі мобілізації потрібно закрити усі кордони. Щоб жоден громадянин України, який відповідно до Конституції, повинен захищати державу, не втік,– зазначив Кривонос.

Генерал ЗСУ нагадав, що так було 7 – 8 років тому. Тоді десятками тисяч люди тікали або ховалися від мобілізації за кордоном.

Важливо! Тимчасове закриття кордонів можливе у разі вторгнення на територію України озброєних формувань, екстремістськи налаштованих осіб та військовою агресією з боку Росії. Відзначимо, що ініціатива нібито закрити пункти пропуску через державний кордон була ще у 2014 році.

Крім цього, за словами Кривоноса, держава-окупант має намір провести дестабілізацію.

За його словами, президента Росії Володимира Путіна цікавлять ті міста, які є критично важливими, зокрема:

Одеса;
Миколаїв;
Маріуполь;
Мелітополь;
Запоріжжя;
Харків.

Це міста, як зауважив генерал, з розвиненої структурою аеродромів. Там, в разі успіху, Росія зможе посадити свої літаки.

Кривонос відзначив, що Росія також може використати сили морського десанту, які накопичені в районі Новоросійська і Севастополя. Їх можуть висадити на ділянках, призначених для ведення успішних морських десантів.

Є ще один варіант наступу – зі сторони Донбасу. Росія, як сказав генерал Збройних сил України, може напружувати ситуацію на Сході Україну, нарощувати свої потужності і відволікати наші сили. А потім – завдати удар на порожні ділянки.

Харківську;
Чернігівську;
Сумську.

“Варіантів багато. Ми не можемо однією “долонею накрити” ту велику країну, яку нам потрібно захищати”, – зауважив Кривонос. За його словами, треба бути готовим до будь-яких дій і не панікувати.

Шановні читачі, також підписуйтесь на наш телеграм канал Корупція – інфо – https://t.me/korupciya, аби не пропустити ще більше цікавої та актуальної інформації.