Перший президент України Леонід Кравчук прокоментував в ефірі каналу “Україна 24” протести в Білорусі проти президента Олександра Лукашенка.


“Я на землі Білорусі підписав Біловезькі угоди, я підписав документ, за яким Білорусь, Україна та Росія повинні бути демократичними державами. Ситуацію у Білорусі я не вивчав, що зробив корисного чи ні Лукашенко. Але те, що зараз передають ЗМІ — насильство, порушення прав людини — це все виходить за червону лінію”, — сказав він.

Експрезидент вважає, що Лукашенко повинен прислухатися до протестувальників та опозиції.

“Я хочу підкреслити одне: на вулиці я побачив молодих людей 26-30 років. Ці люди виховані під час правління Лукашенка. Я дивився програми в школах, вони були підконтрольні, я бачив ЗМІ, вони були підконтрольні. Тобто все, що творилося в Білорусі, було підконтрольне режиму. І ось ці люди, виховані в режимі, вийшли на вулицю і сказали: “Ні, ми більше не хочемо жити у в’язниці, ми хочемо демократії та свободи”.

І це найважливіший висновок — що сьогодні не можна сподіватися на будь-який режим, що він існуватиме тривалий час, і люди виконуватимуть волю лідера. Реальне завдання пана Лукашенка – розпочати перемовини з опозицією і вийти на нормальне рішення”, — сказав він.

Раніше політолог заявив, що Європа не хоче закривати двері перед Лукашенком.