Президент України Володимир Зеленський стурбований процесом формування та виконання державного оборонного замовлення.

За словами секретаря РНБО Олексія Данилова, необґрунтований перегляд основних показників оборонного замовлення на протязі року після його затвердження є неприпустимим. Це можливо тільки при форс-мажорних обставинах.

Про це він сказав на міжвідомчій нараді «Про стан підготовки проекту основних показників державного оборонного замовлення на 2021 рік і 2022, 2023 роки, розвитку авіаційної промисловості і реформування державного концерну«Укроборонпром», пише прес-служба РНБО.

“Глава держави стурбований процесом формування та виконання державного оборонного замовлення за результатами минулого року”, – заявив він.

Крім того, Данилов підкреслив, що Зеленський доручив підготувати до розгляду на засіданні РНБО питання щодо розвитку авіабудівної галузі одночасно з розглядом звіту про результати проведення огляду оборонно-промислового комплексу.

“Щодо реформування Державного концерну “Укроборонпром” ще раз підкреслюю, що напрями та завдання щодо його реформування і розвитку повинні бути узгоджені зі Стратегією розвитку ОПК”, – додав Данілов.

Підводячи підсумки дискусії, Данилов заявив, що суб’єкти планування Державного оборонного замовлення в 2021 році повинні вжити заходів для прискорення формування і внесення на розгляд РНБО «максимально узгоджених» основних показників ДОЗ на 2021 рік і 2022, 2023 роки. «Планувати ДОЗ та взагалі всі питання в секторі безпеки і оборони необхідно системно і якісно», – заявив він.