Україна закликає Вірменію та Азербайджан до деескалації ситуації в Нагірному Карабасі. Про надання військової допомоги з боку України якійсь зі сторін конфлікту не може бути й мови, заявив Президент Володимир Зеленський під час спілкування з представниками ЗМІ у Чернівцях.

«У нас зрозуміла і, я вважаю, виважена та правильна позиція як держави: ми закликаємо до діалогу між Азербайджаном і Вірменією та до деескалації цього конфлікту», – сказав Володимир Зеленський.

За його словами, події останніх днів і нове загострення в Нагірному Карабасі ще раз демонструє, що будь-який заморожений конфлікт може розгорітися знову навіть через багато років. Тому конфлікти треба завершувати, а не заморожувати.

«Я вважаю, що не може бути будь-якого замороженого конфлікту, тому що буде потім неважливо – чи диверсія, чи провокація, але це буде все ж таки вибух, навіть якщо мине тридцять років після того, як почалася війна в тому чи іншому місці на нашій планеті», – додав Глава держави.

Президент зауважив, що в останні роки Україна та Азербайджан налагодили тісні відносини як на економічному, так і геополітичному рівнях. Тому Україна стояла й стоятиме на позиції підтримки цієї держави.

Відповідаючи на запитання про висловлювання народної депутатки від “Слуги народу” Людмили Марченко, Зеленський наголосив, що це повноваження “не якого-небудь народного депутата, а повноваження глави держави, верховного головнокомандувача, і тому таке питання не може навіть порушуватися”.

Президент також закликав не плутати особисті висловлювання якого-небудь депутата, неважливо, від якої партії. “Вони в нас усі в Раді говорять таке, що не можна, мені здається, щоб потрапляло в ЗМІ. Але це особисте висловлювання, а ми живемо у вільній державі”, – зазначив він.

Також додамо, що на днях Міністерство зовнішніх справ України відреагував на події Між Азербайджаном, Вірменією і невизнаною республікою Нагірного Карабаху офіційною заявою і виловив глибоке занепокоєння.

Відповідна публікація вийшла на офіційній сторінці МЗС

“МЗС України глибоко занепокоєне у зв’язку із загостренням конфлікту між Вірменією та Азербайджаном. Уважно вивчаємо обставини, що призвели до загострення. Закликаємо сторони повернутися до діалогу заради мирного врегулювання конфлікту. Співчуваємо родичам та близьким загиблих”, — йде мова у повідомленні.

За даними Вірменії, Азербайджан нібито завдав ракетних ударів по мирних населених пунктах. У Міноборони Азербайджану говорять про зворотне-ЗС Вірменії нібито інтенсивно обстріляли азербайджанські прикордонні населені пункти. Є інформація, що серед мирного населення є вбиті і поранені.