Виконуючий обов’язки міністра енергетики України Юрій Вітренко вважає, що не може повноцінно виконувати обов’язки міністра. Якщо на повторному голосуванні парламенту за його кандидатуру, яке Вітренко очікує в кінці січня-початку лютого, його не оберуть, то він повернеться в приватний бізнес.

Про це Вітренко заявив в інтерв’ю газеті “День”.

“Тобто, з одного боку, вони (уряд-Ред.) залишають багато обов’язків в.о., але потім пишуть, що у нього немає повноважень підписувати, наприклад, накази міністерства. А щоб обов’язки виконувалися потрібно видавати накази міністерства. Наприклад, я їх не можу видавати “, – відповів Вітренко на питання, як приставка” виконуючий обов’язки “заважає йому виконувати обов’язки. І додав, що нещодавно прийнята поправка Олени Шкрум “фактично унеможливлює виконання багатьох обов’язків виконуючим обов’язки міністра”

Також він повідомив, що чекає повторного голосування щодо своєї кандидатури, яке повинно відбутися в комбінації перший віце-прем’єр і міністр енергетики вже в кінці січня або на початку лютого, але чи оберуть його він не знає. У разі, якщо немає, Вітренко планує зайнятися приватним бізнесом і “вести нормальний спосіб життя”.

“Я маю підтримку Зеленського, голови фракції” Слуги народу “, прем’єр-міністра, а також багатьох депутатів фракції” Слуга народу “, але з усіма 246 депутатами не спілкувався, тому не знаю, скільки з них мене підтримують”, – сказав Вітренко.

Нагадаємо, 17 грудня 2020 року Верховна Рада провалила голосування за призначення колишнього топ-менеджера “Нафтогазу” Юрія Вітренка на посаду першого віце-прем’єра і міністра енергетики. Однак 21 грудня Вітренко призначили виконуючим обов’язки міністра.