Пенсійний фонд в масовому порядку скорочує пенсійні виплати для військових, проте це можна оскаржити в суді і отримати компенсацію.

Про це повідомляє видання “Страна” з посиланням на юристів.

За їх словами, Пенсійний фонд скорочує виплати з 83% грошового забезпечення до 70%. Підрозділи фонду застосовують закон “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб”, який набув чинності на початку 2018 року, не тільки до нових пенсіонерів, а й до тих, хто пішов у відставку до 2018 року.

Про це свідчать факти справи №240/5401/18, яка розглядалася у Великій палаті Верховного суду (ВП-ВС). Юристи впевнені, що справа не в помилках працівників Пенсійного фонду, а в свідомих спробах знизити виплати.

Щоб отримати законні виплати, пенсіонери змушені судитися з Пенсійним фондом, і виграють такі позови.

Зокрема, у одній із справ Верховний суд зобов’язав регіональний (Житомирський) підрозділ ПФ правильно перерахувати пенсію військовослужбовцю. У розмірі 83%, а не 70% грошового забезпечення.

Згідно з постановою Великої палати Верховного суду, обставинами зразкової справи по перерахунку військових пенсій визнані наступні три ознаки: 1. Позивач є особою, якій призначено пенсію за вислугу років відповідно до закону “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб”. 2. Відповідачем є відповідне Головне управління Пенсійного фонду України, на обліку в якому перебуває позивач. 3. Предметом спору є зміна процентного значення розміру пенсії при здійсненні її перерахунку з 1 січня 2018 року на підставі постанови Кабміну від 21 лютого 2018 року №103 у зв’язку з підвищенням сум грошового забезпечення, які визначено за станом на 1 березня 2018 у відповідності з постановою Кабміну від 30 серпня 2017 року №704.