У понеділок, 14 вересня, український уряд затвердив порядок проведення голосування на місцевих виборах в умовах протиепідемічних правил, які заплановані на 25 жовтня.

Про це йдеться на сайті Кабінету міністрів.

Так, документ передбачає проведення опитування про наявність симптомів респіраторних захворювань і температурний скринінг на вході. Також в приміщенні виборчої комісії повинен бути організовані антисептик і місце для централізованого збору та утилізації засобів індивідуального захисту.

У приміщеннях для голосування повинна знаходитися розмітка, яка вказує на дотримання безпечної дистанції, а самі потоки виборців повинні будуть бути розподілені. Рекомендується, щоб в приміщенні одночасно перебували не більше трьох осіб на один стіл для видачі бюлетенів.

Меблі на дільниці для голосування повинні бути виготовлені ​​з матеріалів, які можна продезінфікувати, а використання тканини на столах не допускається.

Протирання дверних ручок, сидінь та меблів має проводитися раз на дві години, а вологе прибирання приміщення – раз на чотири години.

Самі виборці також повинні дотримуватися протиепідемічних заходів: мати захисну маску, а при вході обробити руки антисептиком. Рекомендується не брати з собою дітей і використовувати свою особисту ручку.

У разі, якщо члени виборчої комісії контактували з хворою людиною без індивідуального захисту, вони відправляються на самоізоляцію.

Після завершення підрахунку голосів, передачі протоколів та бюлетенів для голосування, в місці проведення виборів проводиться заключна дезінфекція.