Новообраний президент Чехії Петр Павел вважає, що Україні слід дозволити вступити в НАТО, щойно закінчиться війна. За його словами, Україна “морально та практично готова” приєднатися до Альянсу, передає BBC.

Україна заслуговує бути частиною спільноти демократичних країн, заявив Петр Павел та додав, що ЗСУ будуть найдосвідченішою армією в Європі.

“Українська армія буде, мабуть, найдосвідченішою армією в Європі. Україна заслуговує бути частиною спільноти демократичних країн”, – сказав Павел у своєму першому після обрання інтерв’ю міжнародним ЗМІ.

На уточнююче запитання BBC, чи стосується це членства в НАТО, Павел відповів ствердно.

“Я вважаю, вони дійсно цього заслуговують”, – зазначив Павло.

Обраний президент Чехії також підкреслив, що закінчення війни – повністю в руках Росії.

“Потрібно лише одне рішення президента Путіна вивести свої сили з України, і війна закінчиться”, – сказав він.

Зазначимо, раніше Павел підтвердив, що збирається здійснити візит в Україну разом зі словацькою колегою Зузаною Чапутовою навесні 2023 року.

Нагадаємо, що у листопаді Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив, що питання вступу України до НАТО розглядатиметься вже після перемоги у війні з Росією.

Президент Франції Еммануель Макрон заявив, що Україна навряд чи зможе вступити до НАТО через позицію Росії. За словами Макрона, Україна зазнала російської агресії та потребує гарантій безпеки. Однак такі гарантії повинні бути надані й самій Москві. Все закінчиться переговорами і не можна допустити, щоб їх вели Китай і Туреччина.