9 травня в румунській лісопосадці в селі Сепінца впав вертоліт, на борту якого перебував 47-річний громадянин Білорусі Дмитро Костиков. На батьківщині чоловіка шукали більше двох місяців.

Йдеться про місцевість, яка впритул розташована до кордону з Україною – по ту сторону річки Тиса від села Сепінца розташовані українські села Бедевля і Тересва, Тячівського району Закарпатської області.

Інформацію про трагедію офіційно вже підтвердили в поліції і прокуратурі округу, яка відкрила провадження і має з'ясувати всі обставини трагедії.

Деякі з них вже оприлюднили румунські ЗМІ. Так, за інформацією ряду румунських видань, виявлено вертоліт російського виробництва, який призначений для використання в цивільних цілях, зокрема для зрошення полів. Можлива модель – Ка-26. У той же час, пишуть видання, повітряне судно було без будь-яких реєстраційних знаків і перетнуло повітряний простір Румунії нелегально. Найбільш ймовірно – переправляючи контрабандні сигарети, проте про які-небудь знахідки сигарет поблизу вертольота румунські ЗМІ не повідомляють.

У той же час, повідомляють про виявлений труп чоловіка біля вертольота, який найбільш імовірно і був пілотом судна. Офіційно поліція Румунії поки не надала жодної інформації про цю людину, пообіцявши встановити особу і надати подробиці.

Крім того, деякі румунські видання з посиланням на власні джерела інформують, що виявлений труп – це 48-річний білорус з Мінська Дмитро Костиков 1971 року народження, який 5 березня вирушив із столиці Білорусі потягом до Львова, а потім в Мукачево, де власне зник.

Також за попередньою інформацією з джерел в правоохоронних органах Румунії, тіло пілота виявили вже на стадії розкладання, тобто найбільш ймовірно, що аварія сталася 2-3 тижні тому. За попередньою версією румунських правоохоронців, вертоліт летів дуже низько, щоб його не помітили прикордонники та зачепив дерева – і тому впав.

Також відомо, що загиблий був співробітником Міноборони Білорусі.