Юлія Тимошенко разом з командою "Батьківщини" вимагає від Міністерства внутрішніх справ розслідувати масовий підкуп виборців, який нібито планує президент України Петро Порошенко і його штаб.

"Президент за всяку ціну намагається втриматися при владі. Завдяки своєму найближчому соратникові Сергію Березенку, Порошенко створює мережу підкупу і роздає по 1000 грн за голос. Це відбувається відкрито на очах у правоохоронців", — обурилася вона.

Лідер "Батьківщини" заявила, що такої масштабної корупції не пам'ятає ні на яких виборах, навіть за часів Януковича.

Тимошенко вимагає від міністра Авакова негайно оприлюднити всі дані про нібито підкуп виборців президентом і його штабом на чолі з Березенком.

Друга заява про злочин, який "Батьківщина" подає в МВС, стосується збільшення реєстру виборців. За словами голови партії, таємно, без права кандидатів у президенти контролювати цей процес, чинна влада збільшила реєстр на мільйон осіб. І це тоді, "коли люди масово виїжджають з країни, коли смертність перевищує народжуваність майже в два рази", обурилася Тимошенко.

"Ми вимагаємо від міністра внутрішніх справ негайно перевірити цей реєстр і попередній. І прибрати з них усіх "мертвих душ" і припинити підготовку до масштабних фальсифікацій", — повідомила лідер "Батьківщини".

Зі свого боку в БПП заявили, що підкуп виборців насправді планує “Батьківщина”, яка вже навіть почала кампанію зі збору персональних даних потенційного електорату. Глава партії Артур Герасимов закликав політичних опонентів дотримуватися закону й утриматися від незаконних прийомів ведення виборчої кампанії.

Популярне: Можна не платити? Газовики розповіли, що робити з вказаним в нових платіжках боргом

“Йде багато сигналів майже з усіх областей України, що представники партії “Батьківщина”, яку очолює кандидат у президенти Юлія Тимошенко, розпочали кампанію з підкупу виборців і збору їхніх персональних даних. Хотів би нагадати, чим закінчуються для пересічних виконавців подібні ініціативи їхнього лідера: в Кілії Одеської області, зовсім нещодавно, активістка “Батьківщини” була засуджена на п’ять з половиною років ув’язнення саме за підкуп виборців під час виборів в ОТГ”, — застеріг він.

Загрозу підкупу виборців на майбутніх виборах підтвердив і голова МВС Арсен Аваков. Він сказав, що в Україні дійсно загострилася загроза фальсифікації підсумків голосування, проте запевнив, що правоохоронці зроблять все для чесності та прозорості майбутніх виборів.

“Ми бачимо, що є спроби розгорнути систему масштабного підкупу виборців. Уважно стежимо за цією ситуацією. Якщо це перейде у фазу скоєння злочину, то поліція обов’язково втрутиться”, — сказав він.