За часів прем'єрства Юлії Тимошенко військова техніка розпродавалась у 35 разів дешевше за ринкову вартість.

Про це на засіданні Тимчасової слідчої комісії (ТСК) щодо розкрадань у ЗСУ заявив голова комісії, народний депутат Іван Вінник

"За часів прем'єрства Юлії Тимошенко військова техніка розпродавалась навіть у 35 разів дешевше за ринкову вартість. Постанову, яка дозволяла зловживати в оборонному секторі, підписувала тодішній прем'єр Тимошенко", – заявив Вінник.

"Факти, які ми отримали у вигляді документів нарядів Міністерства оборони і оборонних підприємств свідчать, що за один відремонтований літак розраховувались, образно кажучи, чотирма літаками разом з двигунами", – додав глава ТСК.

Варто зазначити, що міністр оборони України Степан Полторак наказав провести інвентаризацію всього майна, яке міститься на заводах оборонного комплексу – за майже рік комісія виявила близько 48 млн грн нестачі.

Про це повідомив начальник Центрального бронетанкового управління Збройних сил України (ЗСУ) генерал-майор Юрій Мельник під час засідання у Верховній Раді Тимчасової слідчої комісії (ТСК) щодо корупції в оборонному секторі.

"На сьогоднішній день міністром оборони схвалене рішення – проводиться інвентаризація всього майна, яке мається на заводах. Це практично по всім заводам – Одеський авіаційний завод, Київський бронетанковий, Житомирський завод радіотехнічного обладнання, Харківський бронетанковий, Львівський, Миколаївський, Житомирський бронетанковий, "Мотор Січ"… Комісії вже призначені. Ця робота вже триває близько року", – наголосив він.

Мельник зауважив, що "станом на сьогодні є вже нестача цього майна – комплектуючих до бронетанкового озброєння, до інших видів техніки (як машин, так і узлів та агрегатів)".

"Так, стосовно бронетанкових заводів, то станом на сьогодні комісією виявлено нестачу комплектуючих на суму 9 млн. Львівський завод – 1,7 млн грн, Миколаївський завод – 6,2 млн грн, Харківський завод – 19,7 млн грн, Житомирський завод – 8,3 млн грн… Це близько 48 млн грн", – наголосив генерал-майор.

Водночас він зазначив, що "по завершенню інвентаризації всі документи… передаються у правоохоронні органи. Це стосується і військової прокуратури на місцях безпосередньо".