тимош фірташ

Тимошенко не змогла представити достатньо доказів того, що український підприємець займався відмиванням грошей на американській території.

Позов Тимошенко проти Фірташа відхилений в США 112.ua Позов, поданий колишнім прем'єр-міністром України Юлією Тимошенко проти Дмитра Фірташа і ряду інших осіб за звинуваченням у шахрайстві в США, був відхилений Нью-Йоркським судом 18 вересня.

Як повідомляє ТАСС з посиланням на заяву судді Кімби Вудс, Тимошенко не змогла представити достатньо доказів того, що олігарх займався відмиванням грошей на американській території, щоб давати з цих коштів хабара в Україні, повідомляє Корупція Інфо

Дмитро Фірташ вже більше року перебуває під арештом в Австрії, з тих, як був затриманий у Відні в березні 2014 року. Українського олігарха розшукувало ФБР, орден на його арешт був виданий окружним судом американського штату Іллінойс ще влітку 2013 року.



США підозрюють Фірташа в корупції – олігарха звинувачують у дачі хабара індійським чиновникам у 2006 році для отримання дозволів на розробку родовищ титану в Індії. Тоді Фірташа відпустили під домашній арешт під заставу в 125 млн євро. ЗМІ писали, що кошти для застави надійшли з Росії. ZN.UA вдалося дізнатися, що стало формальним приводом для тісного спілкування ФБР з Фірташем. Фірташ – людина-ключ до архіву секретів "Газпрому", що подорожував вільно по всіх столицях Європи, міг бути затриманий на вимогу ФБР ще давним давно. Але чомусь затримання відбулося саме в той момент, коли давній партнер Фірташа – Кремль – став усвідомленою загрозою людству; коли українські олігархи чітко визначилися зі стороною конфлікту; коли Обама усвідомив, що виклик, кинутий Путіним, може стати смертельним не тільки для його рейтингу, а й для рейтингу його партії, що перебуває при владі.

 Світові ЗМІ також пов'язують Фірташа з російськими бізнесом і владою. Як писало раніше Reuters, оточення президента Путіна допомогло Фірташу заробити мільярди доларів, продаючи газ за пільговою ціною (компанія "РосУкрЕнерго" Фірташа купувала у "Газпрому" газ за ціною $ 249, тоді як державний НАК "Нафтогаз України" купував його по $ 412) .

Сам Фірташ стверджує, що нібито його переслідування в США пов'язано з тим, що на той момент офіційний Вашингтон підтримував Тимошенко і Яценюка, в той час як сам Фірташ лобіював у владу Кличко і Порошенко. На цих доводах адвокати будують лінію його захисту. Засідання австрійського суду про екстрадицію Фірташа в США відбулося у Відні 30 квітня. Суд відхилив запит США про екстрадицію українського бізнесмена, але Вашингтон подав апеляцію на це рішення.