На президентських виборах десять і більше років тому в агітації були задіяні практично всі українські виконавці, які були хоч трохи на слуху. І жарт, що українські артисти живуть від виборів президента до Нового року і від парламентських виборів до наступного свята була реальністю. Деякі навіть не гребували тим, що агітували відразу за двох кандидатів, поки їх агітпоїзда йшли паралельно.

Тепер ситуація на думку політологів змінилася як мінімум для ТОП-20 українських зірок. Їх вже буде не так просто дістати політикам в свої передвиборчі кампанії оскільки багато артистів добре заробляють безпосередньо на концертах, тоді як раніше шоу-бізнес не був так розвинений і відповідно "легальні заробітки" були нижче.

Популярне: Найщасливіший день в житті перетворився на жах: Викрадена гостями наречена попала в моторошну аварію

"В українській політиці зараз особливо актуальний запит на нові обличчя, тобто на людей, які не мають відношення до старожилів української політики і у яких немає проблем з репутацією. Тому в цій передвиборчій кампанії саме такі кандидати будуть більш наполегливо пропонувати артистам співпрацю. Але співаки будуть ретельно зважувати ці пропозиції, тому що якщо подивитися на рейтинги кандидатів в президенти, то багато хто з цих лоюдей можуть бути токсичні для артистів, – вважає Кривошеєнко.

– Справа в тому, що зараз українські зірки мають можливість заробляти просто творчістю, концертами, які не пов'язані з передвиборними кампаніями. А якщо вони зв'яжуться з окремими кандидатами, то це може негативно вплинути на їх популярність ".

Причому не тільки фінансова незалежність артистів може перешкодити кандидатам в президенти роздобути собі в агітатори знаменитість. За останні чотири роки політики, як і артисти, досить чітко розділилися на два табори.

"Зараз в країні ситуація розділила не тільки політиків, а й артистів, які активно заявляють про свою громадянську позицію. Патріотично налаштовані артисти та їхні публіка, звичайно, будуть цікавити політиків з такими ж переконаннями і, навпаки, артисти, що гастролюють в Росії і повторюють, що ми братські народи і це не наша війна, цікавлять також певну групу кандидатів. Особливо це стосується колишньої "Партії регіонів" – "Опозиційного блоку", вони користуються популярністю на південному сході України. Але при цьому абсурдно буде, якщо лідер якоїсь право-центристської партії звернеться до Повалій, Білик чи Лорак. Тому що у них різні установки ", – пояснює нам Кривошеєнко.

З огляду на нинішню перебірливість зірок і розрахунки політтехнологів, "Вести" разом з експертами вирішили поміркувати, який артист підійшов би кожному з кандидатів в президенти. Кандидатів ми взяли з першої п'ятірки результатів останніх соцопитувань.

Юлія Тимошенко – Олег Винник

На думку як Сергія Бойко, так і Олександра Кривошеєнко, найефективніше Юлію Володимирівну підтримає Олег Винник. "Якщо враховувати вік її прихильників, то найбільше їй підходить аудиторія Олега Винника – жінки віку 40+", – говорять наші політологи.

Анатолій Гриценко – ВВ і Dzidzio

Цьому кандидату найкраще звернутися за підтримкою до ВВ або Dzidzio. Обидві ці групи, на думку наших експертів, користуються популярністю на Західній Україні і там же знаходиться основний електорат Гриценко. Різниця тільки в віці їх аудиторій. Dzidzio слухають люди молодші і не кожен з них ще має право голосу. А ось у Скрипки шанувальники набагато старше, і в цьому плані вони збігаються з електоратом Гриценко.

Петро Порошенко – "Бумбокс" і Павло Зібров

Чинному президенту з точки зору Сергія Бойко підійшов би Зібров: "Але тільки якщо він не буде брати участь у передвиборній кампанії Іво Бобула, який теж виявив бажання взяти участь у виборах президента". А Кривошеєнко вважає, що додати голосів йому могла б група "Бумбокс".

Юрій Бойко – Світлана Лобода і Таїсія Повалій

"До його жаль Таїсія Повалій; не повертається поки з РФ, тому він залишиться без відчутного зоряного десанту. Хоча співачка цілком могла б підтримати його по скайпу ", – говорить Сергій Бойко. А Кривошеєнко вважає, що Бойко міг би підтримати хтось із тих артистів, які продовжують виступати в Росії і кращий вибір, в цьому випадку, – Світлана Лобода.

Олег Ляшко – Олег Винник і Зіанджа

У цього політика, на думку експертів, аудиторія частково перетинається з електоратом Юлії Тимошенко. Тому йому, як і Юлі, підійшов би Олег Винник. "А ще йому підійшла б одна чудова зірка, яка раніше була Борисом Апрелем, а тепер Зіанджа, але без усяких натяків", – говорить Бойко.

Джерело: "Вести"