Спостерігаючи за медіа-активністю Надії Савченко, не полишає думка, що саме льотчицю готуватимуть до президентської кампанії замість Тимошенко

Після сьогоднішнього виступу Надії Савченко з презентацією своєї "народної" ідеї, багато хто очікував, що на це скаже Юлія Тимошенко. Як-ніяк – формально вона патронеса звільненої льотчиці-нардепа. Сама Тимошенко поки мовчить, втім, її права рука нардеп Сергій Соболєв вже публічно відреагував на ці заяви.

Савченко у своєму виступі висловила раціональні ідеї, вважає Соболєв. Так, вічний нардеп (страшно подумати, але Соболєв нардепствує з 1990 року) згадав тезу Савченко про обопільне вибачення перед матерями з обох сторін конфлікту за вбитих дітей на Донбасі. Він також заявив про згоду з Савченко, що сьогоднішні розмови про запровадження воєнного стану пов’язані зі страхом влади перед новим Майданом. Той факт, що ці розмови – лише плід фантазії самої Савченко – Соболєва особливо не хвилював.

"Надя Савченко… прямо заявила, що це її власна позиція. Але я переконаний, що багато думок є дуже раціональних", – зазначив він.

Враховуючи той факт, що заява Савченко – це квінтесенція популізму помноженого на тези, які активно просувають в Україні представники "п’ятої колони", заяву Соболєва можна розцінювати як пряму підтримку "Батьківщини" своєї нібито абсолютно незалежної колеги.

Загалом, ця історія до болі нагадує ситуацію у Польщі зразка президентських виборів 2015 року. Тоді партія "Право і справедливість" довго думала над тим, кого висувати на президентських виборах. Лідером партії на той момент був (і зараз залишається) Ярослав Качинський, який попри високий рейтинг його партії сам має в Польщі високий антирейтинг.

У протистоянні з чинним президентом Польщі Радиславом Коморовським з високою долею ймовірності Качинський програв би з тріском. Тому й було ухвалено рішення про висунення Анджея Дуди – нового обличчя. Він зміг консолідувати електорат "ПіС", вирвавши перемогу у Коморовського. Втім, реальний вплив до сих пір залишається у Качинського, який продовжує керувати партією і, за великим рахунком має величезний вплив на ухвалення усіх рішень у Польщі.

Зараз складається майже аналогічна ситуація в "Батьківщині", де всім заправляє Юлія Тимошенко, втім її антирейтинг не дозволяє сподіватися на перемогу у наступних – вже третіх для неї президентських перегонах.

Тому видається ймовірним варіант, що на наступній виборчій кампанії "Батьківщина" кине в бій "нове обличчя" – Надію Савченко, яка тим часом зароблятиме бали на різних популістичних кроках.

Люди втомилися від війни і тема "примирення" поступово отримуватиме більшу популярність. Якщо до цього ще додати постійну критику влади – кращого й вигадати неможливо. Адже за великим рахунком, якщо прибрати словесне лушпиння, то меседж у Савченко дуже простий: я швидко закінчу війну, скину всім набридлу та скурвлену владу.

Враховуючи, що значна кількість нашого населення на повному серйозі вважає, що політика – це дуже проста штука, а будь-яку проблему можна вирішити ударом кулака по столу, то такі демагоги як Савченко за фінансової та медійної підтримки можуть далеко піти. А якщо за її спиною буде стояти такий досвідчений політичний боєць як Тимошенко, все це стає дуже серйозно…

Автор: Ігор Петренко