Щось на зразок «пакту Молотова-Ріббентропа», про який в контексті мінських домовленостей заявила Юлія Тимошенко, в МЗС України назвали черговий «пустушкою». Практично всі гучні заяви лідера «Батьківщини», озвучені в останні дні не підкріплені документально, спростовуються, передає Корупція Інфо

В ефірі телеканалу «112 Україна» Тимошенко заявила, що за «Мінську» нібито існують якісь таємні домовленості і секретні документи, які передбачають врегулювання військового конфлікту на Донбасі. Політик вважає, що вони передбачають внесення змін до Конституції, проведення виборів на окупованих територіях і замороження конфлікту, що як би легалізує перебування там російських військ. (При цьому про зміни до Конституції і вибори там явні домовленості, і як вони можуть бути одночасно таємними – загадка. Інша справа, що вони на сьогодні абсолютно не влаштовують Україну, що той же Порошенко чітко позначив і на що не погоджується без первинного повернення контролю за окупованій частиною Донбасу.)

У МЗС України спростовують навіть теоретичну можливість існування яких-небудь взагалі негласних домовленостей в рамках Мінського формату. Речник міністерства Мар'яна Беца підкреслила, що якби існували таємні домовленості, то і виконувалися б вони таємно. Це логічно. А це за визначенням неможливо. З одного боку, відкритість самого процесу забезпечує Організація з безпеки і співробітництва в Європі (ОБСЄ) та її Спеціальна моніторингова місія (СММ). А з іншого – позиція України давно заявлена і вона полягає в деокупації Донбасу.

Останній аргумент, який привели в МЗС, повністю «вбиває» заяву Тимошенко. Беца задалася питанням, а навіщо заявляти про спільну роботу над Дорожньою картою (послідовністю) виконання Мінських домовленостей і констатувати відсутність прогресу у її погодженні за результатами останніх переговорів міністрів закордонних справ України, Німеччини, Франції та РФ "нормандської форматі" 29 листопада, якщо є таємні домовленості про це? Ймовірно, варто почекати відповіді лідера «Батьківщини», адже питання надіслано на її адресу.

Навіть при поверхневому аналізі всього, що за останні тижні в ефірі телеканалів, близьких до екс-регіоналам, сказала Юлія Володимирівна, створюється враження, що вона прийняла для себе остаточне рішення. На її думку, настав час «гучних викриттів», над правдивістю яких електорат не встигне задуматися, оскільки слідом піде чергова порція заяв. Мета – дострокові вибори, в яких Тимошенко розраховує, як заявляв Ляшко, прийти до влади.