Під час обшуків у Геннадія Корбана вилучена "тіньова бухгалтерія" і "схеми рейдерських захоплень". Підтверджуючі це записи, а також фото- і аудіодокази були оприлюднені в ході брифінгу 29 грудня о якому позицію наглядового відомства представляли слідчий з особливо важливих справ ГПУ Микола Макєєв і прокурор ГПУ Валерій Карпунцов..

Зокрема, були вилучені відомості із зазначенням виплат народним депутатам із зазначенням прізвищ Бориса Філатова, Володимира Парасюка, Андрія Денисенка, Віталія Купрія та інших.

"Ці записи свідчать про виплати зазначеним депутатам" тіньової "заробітної плати та фінансування інших витрат, зокрема проживання в готелях, транспортні витрати, відрядження і так далі. Отримання зазначених коштів депутати" відпрацьовували ", найімовірніше представляючи певні послуги – будучи на судові засідання і здійснюючи ряд дій зі спробами розбурхати громадськість – вигукували гасла, влаштовували бійки в судах, а також виступали в ЗМІ, обливають брудом опонентів своїх роботодавців на замовлення ", – цитує спікерів резонансного брифінгу Fb-сторінка ГПУ.

"Ось перший слайд, це невеликого формату папірці, на яких написані дата, номер, слово" витрата ", зазначаються суми, суми значні, суми десь у доларах США. Наприклад, верхній перший, 1,050 мільйона гривень, курс – 23,15 : 45,355 тисяч доларів зарплата нардепів "Кріп-Україна". Наступний, 55000 доларів, теж написано ОДА ", – прокоментував прокурор ГПУ Валерій Карпунцов.

"Наступний, ви можете бачити, 77000 доларів, 85000 доларів, 12000 доларів, зарплата нардепам" Кріп-Україна ". Що це" Кріп-Україна ", що це за нардепи? Слідство з'ясовує, тут прізвищ немає", – зазначив він.

"Далі, 50000 гривень, 100000 гривень і є прізвища, на файлах прізвище" Філатов "," в борг, у борг, у борг, повернення, у борг ". Наступний файл, також є великі суми 290000 гривень, 235000 гривень, 100000 гривень, 495000 гривень. Ось цікаві, для Купрія 290000 гривень, для Денисенко. Займ Парасюк 100000 доларів. "Кріп", місто "БАП РУВС", я так розумію, це Бабусине, РУВС, 2000 доларів . Слідство з'ясовує, що це за особи або це просто особи, у яких співпадають прізвища, або це інші особи, чи це ті особи, про яких ви думаєте зараз? " – Заявив Карпунцов.

 

"Також хочу додати, що під час обшуків, зокрема, багато папірців таких було знайдено у Геннадія Олеговича за місцем його проживання, де є копія рішення суду певного, і до кожного рішення прикріплена сума та прізвище людини, в даному випадку це Богдан А. ми перевіряємо хто це, я думаю, прізвище теж знайома. Сума 33 тисяч доларів ", – додав слідчий з особливо важливих справ Головного слідчого управління ГПУ Микола Макєєв.

"Цікаво" Укроп ", 205, мр 495000 доларів. Я так розумію, це або вибори по 205 округу, слідство зараз з'ясовує. І таких витрат досить багато, суми страшні, це суми готівку, це не перерахування за безготівковим, це не ті суми, за якими сплачено податки, ці суми потрібно звідкись взяти. яким чином взяти, де вони? А обклали податком їх ці люди, які їх отримали? Досить багато таких аморальних питань ", – зазначають слідчі.

 У ГПУ стверджують, що під час обшуків були вилучено в документальному вигляді схеми рейдерських захоплень безлічі підприємств.

"Проект" Чумаки ". Генеральною прокуратурою України розслідується кримінальна провадження за фактом рейдерського захоплення зазначеного підприємства СПП" Чумаки ". Зверху підписи стоять, ми з'ясовуємо чия це підпис", – зазначив Макєєв.

Як випливає з оприлюдненого документа, вся сума операції по віджиманню агрохолдингу, окотором писала "Прокурорська правда" раніше, обійшлася Корбану в 285000 доларів. При цьому, службове підроблення, на який пішла при реалізації рейдерської схеми на користь "Кропу" держреєстратор Дніпропетровського міського управління юстиції Дніпропетровської області Тетяна Абрамова, коштував загарбникам 5000 доларів на "харчування і лікарняний", і а також ще два транші у розмірі 2600 і 1300 доларів – у вигляді перекладу на картку на незазначені мети. Крім того, звертає на себе увагу графа "PR-кампанія по Клименко", яка обійшлася Корбану в 19000 доларів – ця сума є однією з найбільших в загальному переліку витрат рейдерів (розпорядником цих коштів значиться хтось А.Каменец). Дорожче у схемі рейдерського захоплення обійшлися тільки питання зняття обтяжень на відчуження акцій підприємства (на які пішло 50000 доларів) і «потрібне рішення» в апеляційній інстанції (40000 доларів).

"Ось проект" Хлібозавод ", який також був рейдерське захоплений злочинною організацією під управлінням Корбана Геннадія Олеговича. Доля М.К. + В.А. – 600000 доларів. Я не можу сказати хто це, але ми встановили, що це за люди . Графіки виплат, суми, і навіть підписи людей, які отримували гроші, за що, ми з'ясовуємо ", – зазначив він.
Крім цього, знайдено і вилучено чорнові записи про перерахування коштів до Фонду оборони країни, фінансуванні членів політичної партії УКРОП, розміщенні замовних матеріалів у ЗМІ, оплаті участі громадськості в різних заходах, фінансуванні виборчих кампаній. Також виявлені записи, в яких зафіксовані суми виплат в якості зарплат співробітникам райвідділів міліції, суддям районних судів Дніпропетровська, а також інших судів. Зокрема, за такі "послуги" як зняття арешту з рахунків підприємств, контроль і супроводження кримінальних виробництв. У прокуратурі стверджують, що вилучені матеріали, які свідчать про винесення судами потрібних рішень.

Крім того, на брифінгу в прокуратурі оприлюднили низку аудіозаписів. На одній з них людина з голосом, схожим на голос Корбана, обговорює обставини викрадення глави Держземагентства України Сергія Рудика.