Порошенко, оточення якого підозрюється в багатомільйонних корупційних схемах, розкритикував заяву свого наступника Володимира Зеленського про роздачу українського громадянства росіянам.

"Ми не будемо сприймати, що хтось росіянам буде надавати святе українське громадянство. Бо вони його приймуть всі 140 мільйонів, бо в нас краще. Але ми ніколи не дамо загубити Україну. Бо українське громадянство – це є висока честь", – заявив Порошенко під час зустрічі із представниками культурного, громадського та бізнес середовища Львівщини.

Порошенко також застеріг Зеленського від зустрічі з президентом РФ Володимиром Путіним. На його думку, це може зруйнувати світову коаліцію, створену на підтримку України.

"Якщо ти поїдеш на зустріч з Путіним, до тебе ніхто більше зі світової коаліції, яку ми дбайливо створювали п’ять років, ніхто не приїде. Ти її зруйнуєш. І залишиш Україну сам на сам з агресором. А потім тобі залишиться тільки стати на коліна і визнати капітуляцію", – сказав Порошенко, додавши, що "цього ми точно не можемо допустити".

В мережі неоднозначно сприйняли заяви поки ще чинного президента, зазначивши, що Володимир Зеленський все правильно сказав і проводить адекватну політику та говорить цілком сприйнятні речі для всіх українців.

Нагадаємо, 24 квітня президент Росії Володимир Путін своїм указом спростив процедуру надання російського громадянства жителям самопроголошених так званих "ДНР" і "ЛНР". Українські дипломати висловили рішучий протест проти цього. Президент Петро Порошенко виступив із терміновим зверненням щодо цієї ситуації. Дії РФ засудили і в штабі переможця президентських виборів Володимира Зеленського. В українському уряді закликали мешканців окупованих територій не приймати російські паспорти.

Пізніше Путін заявив, що у Москві розглядають можливість надавати громадянство Росії у спрощеному порядку не тільки жителям окупованих територій Донбасу, але і всім українцям.

У відповідь на це обраний президент України Володимир Зеленський сказав, що "не радив би російській владі даремно витрачати час, намагаючись спокусити громадян України паспортами РФ". Також він сказав, що Україна буде "надавати українське громадянство представникам усіх народів, які страждають від авторитарних та корумпованих режимів. У першу чергу – росіянам, які сьогодні страждають чи не найбільше".