У Росії впали в істерику через підписання томосу

Після підписання Вселенським патріархом Варфоломієм у суботу, 5 січня, томосу про автокефалію Православної церкви України, в Росії почалася істерика. 6 січня томос передадуть предстоятелю Православної церкви України, митрополиту Епіфанію. Вже 7 січня томос привезуть в Софійський собор у Києві, де на нього зможуть подивитися всі охочі.

Так, український політолог Олексій Голобуцький розмістив у Facebook скрін публікації відомого російського пропагандиста Володимира Соловйова.

“Сенс того, що відбувається між “кардиналом та бакалійщиком”, тобто тим, хто вважає себе Константинопольський патріархом та Порошенком, зовсім не у автокефалії церкви в Україні. Це лише засіб. Мета світове православ’я”, – висловив свою “компетентну” думку пропагандист.

“Ну, якщо Соловйов розжалував – то це вже кінець! Лишається хіба посипати голову попелом і сховатись у печері, звільнивши трон для Кірілла. Бо, судячи з отакої позиції кремлівської пропаганди, Кірілл вважає себе значно достойнішим Вселенським патріархом. Чекаємо заяв з Москви, що тепер “справжній Вселенський патріархат” саме на тому болоті, а в Константинополі – “самопроголошені розкольники”. А, ні – другу половину вони вже озвучили”, – із іронією відповів Соловйову Голобуцький.

Популярне: Можна не платити? Газовики розповіли, що робити з вказаним в нових платіжках боргом

Своєю чергою директор Інституту світової політики Євген Магда поділився “шедевральним” заголовком, який вийшов на пропагандистському каналі “Россия24” – “Варфоломіївська ніч світового православ’я”.

Крім того, блогер БыльБылева розмістила у Twitter скрін повідомлення анонімного телеграм-канал Незыгарь, який відомий своєю інсайдерською інформацією.

“Ми навіть зараз не розуміємо, яка брила зрушила і наскільки це серйозно змінить РПЦ, всесвітнє православ’я і міждержавні зв’язки. Процес запущено”, – йдеться у публікації.

Нагадаємо, раніше у мережі з’явився повний текст томосу для України, підписання якого відбулося в суботу, 5 січня. Згідно із ним, Константинопольська церква проголосила Православну церкву України (ПЦУ) “своєю духовною дочкою”.