23 вересня детективи Національного антикорупційного бюро України під процесуальним керівництвом прокурорів Спеціалізованої антикорупційної прокуратури та у співпраці зі співробітниками управління СБУ в Запорізькій області затримали директора ТОВ "Запорізький титано-магнієвий комбінат" (ЗТМК).

Затримання відбулося в рамках розслідування, розпочатого детективами Бюро в червні 2016 року за фактом зловживання службовим становищем особами ТОВ "ЗТМК", що призвело до розтрати грошових коштів в особливо великих розмірах, передає Корупція Інфо з посиланням на прес-службу НАБУ.

Затриманому директору ТОВ "ЗТМК" готується повідомлення про підозру у скоєнні злочину, передбаченого ч.5 ст. 191 Кримінального кодексу України ( "Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем").

Слідство встановило, що протягом 2014-2015 років на модернізацію виробництва ТОВ "ЗТМК", згідно з договором про заснування, компанія-співвласник – Tolexis Trading Limited виділила 880 млн грн.

"Однак, директор підприємства, зловживаючи службовим становищем, вчинив розтрату здебільшого отриманих грошових коштів (492 млн грн), перерахувавши їх на користь третіх осіб", – сказано в повідомленні.

Зокрема, замість фінансування витрат на модернізацію, кошти спрямовані ПАТ "Холдингова компанія" Енергомережа ", ПАТ" Запоріжжяобленерго ", ПАТ" Комерційний банк "Надра" і ТОВ "Синтез Ресурс" – в рахунок погашення заборгованості ДП "ЗТМК" перед зазначеними суб'єктами, тоді як ці платежі повинна була здійснити компанія Tolexis Trading Limited на умовах, передбачених договором підстави ТОВ "ЗТМК".

"У разі визнання судом провини затриманого директора, йому загрожує позбавлення волі на термін від 7 до 12 років з конфіскацією майна і позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років", – відзначають в НАБУ.

Нагадаємо, ТОВ "Запорізький титано-магнієвий комбінат" було створено в 2013 році державою в особі Фонду державного майна України (володіє 51% статутного капіталу) і кіпрською компанією Tolexis Trading Limited (49%), яка пов'язана з Дмитром Фірташем.

Остання взяла на себе зобов'язання сплатити борги держпідприємства, на основі якого було створено ТОВ, і інвестувати $ 110 млн у впровадження передових технологій і устаткування вітчизняних і зарубіжних фірм.

"Запорізький титано-магнієвий комбінат" є єдиним виробником губчастого титану в Європі.

Як зазначено на сайті підприємства, директором ТОВ ЗТМК з 2010 року є Володимир Сивак. До цього Сивак обіймав посаду заступника голови правління – комерційного директора найбільшого виробника кальцинованої соди в Україні – "Кримського содового заводу", підконтрольного Group DF Дмитра Фірташа.