Аудит НАБУ можуть провести після виборів.

В Адміністрації президента анонсували проведення аудиту Національного антикорупційного бюро України (НАБУ), Агентства з розшуку та менеджменту активів (АРМА) та Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК) після виборів. Про це заявив заступник глави Адміністрації президента Руслан Рябошапка

Аудит НАБУ може бути проведений тільки тоді, коли буде призначено трьох аудиторів. Для це принципово важливо. Ми би хотіли зробити не тільки аудит НАБУ, але й спеціалізованої антикорупційної прокуратури, Агентства з питань запобігання корупції та АРМА. Для того, щоб це зробити потрібен новий склад парламенту і новий уряд. Я думаю, що протягом коли буде сформований уряд та парламент буде започаткований цей процес", – додав він.

Також, як раніше зазначав Рябошапка, Зеленський скасував укази Петра Порошенка як незаконні.

"Наприкінці каденції президента Порошенка було змінено правила процедури щодо конкурсного добору у Вищу раду правосуддя. Не дочекавшись рішення конкурсної комісії, завершення відбору, Порошенко призначив всупереч закону про ВРП", – сказав Рябошапка.

Рябошапка зазначив, що не вбачає у рішенні Зеленського оголосити новий конкурс на посади членів ВРП втручання в діяльність судової гілки влади.

За його словами, ці рішення є "відновленням справедливості".

Також, в Адміністрації президента України сподіваються, що перший заступник глави СБУ Іван Баканов зможе провести реформу Служби безпеки України. Про це на брифінгу в Києві заявив заступник глави Адміністрації президента Руслан Рябошапка.

"Оскільки в багатьох спецслужбах успішними керівниками були люди, які є цивільними і, можливо, цей експеримент буде для нас вдалим, коли людина не з системи, що не зашорена цими догматичними, уявленнями про те, як повинна функціонувати спецслужба, буде здатна нарешті зробити реформу спеціальної служби. Раніше практично всі керівники, мабуть крім Хорошковського, були спецслужбістами, умовно кажучи, і, на жаль, спецслужба досі не реформована. Тому у Івана Геннадійовича серйозне перше завдання. Я думаю, він впорається ", – сказав Рябошапка.