Співголова депутатської фракції парламенту "Опозиційний блок" Олександр Вілкул заявив, що з фракції виключили співголову Юрія Бойка та заступника голови фракції Сергія Льовочкіна.

Про це він сказав з трибуни парламента.

"Закінчилося засідання фракції. Хочу повідомити, що з лав "Опозиційного блоку" виключили Бойка Юрія Анатолійовича та Льовочкіна Сергія Володимировича", – сказав нардеп.

Наразі у фракції залишився 41 нардеп.

Як раніше повідомлялося, фракція "Опозиційний блок" складається з двох великих груп.

Одна частина орієнтується на олігарха Ріната Ахметова, інша – на олігарха Дмитра Фірташа та екс-главу АП Сергія Льовочкіна.

Популярне: Від 200 гривень і вище: Вже з 1 грудня на українців чекає нове подорожчання

Групи розсварилися через вступ Юрія Бойка до "Опозиційної платформи – За життя" і союз із Вадимом Рабіновичем на президентських і парламентських виборах без офіційного рішення політичної ради та з'їзду "Опозиційного блоку". Таким об'єднанням група Фірташа-Льовочкіна хотіла продемонструвати групі Ахметова, що вони можуть домовитися і без їхньої підтримки.

Натомість депутати, що орієнтуються на найбагатшого українця відмовляються підтримувати кандидатуру Бойка, як єдиного кандидата в президенти.

Нагадаємо, як повідомляли раніше, політичні колізії напередодні виборів ще більше загострилися: в «Опозиційному блоці» виник помітний «розкол» – Рінат Ахметов та його оточення вже прийняли остаточне рішення не приєднуватися до об’єднаного проекту груп Фірташа-Льовочкіна-Бойка (так званих «газовиків») та Медведчука-Рабіновіча.

Очевидним є й те, що виключення зачепить всіх лояльних до них депутатів. Якщо це все таки станеться, то група Льовочкіна-Бойка змушeна будe створювати парламeнтську групу «Опозиційна платформа – За життя».

Не виключено, що нардепа Рабіновіча це теж торкнеться, адже хоча він і вийшов з «Опоблоку», але номінально політик є у складі фракції. 

Крім того, за останні кілька років у групи власника холдингу СКМ Ахметова в "Опоблоці" назбиралося багато бізнесових і політичних претензій до групи Дмитра Фірташа та Льовочкіна.

Але саме домовленість Бойка з Рабіновичем без "ахметівців" завдає великої тріщини в їхніх непростих і цинічних відносинах, яка може призвести до остаточного розколу в лавах екс-регіоналів.