У ході протистоянь між сепаратистами і українськими учасниками мітингу за єдину країну 2 травня 2014 року в Одесі загинуло 48 осіб. Після жахливої ​​трагедії глава обласної адміністрації Володимир Немировський покинув свій пост, а начальник обласної міліції Дмитро Фучеджі, якого звинувачували у сприянні сепаратистам і організації заворушень, зник, – передає Корупція Інфо

Популярне: “Я буду діяти разом з Росією” – шокуюча заява Трампа. Такого не очікував НІХТО

Які є версії? 

Пізніше почалися висуватися різні версії і припущення, пов’язані з трагедією в Одесі 2 травня. Деякі активно доводили наявність в Будинку профспілок спеціального вбивчого газу і присутність в палаючому будинку найнятих людей, які викидали з вікон постраждалих від пожежі.

Багато хто також побачив у трагічній події російський слід. Є й прихильники версії про організацію пожежі та масових вбивств радикальною організацією Правий Сектор.

Кремлівські ЗМІ, в свою чергу, цинічно використовували трагедію як зайвий привід звинуватити нову владу після втечі Януковича в нелегітимності і створити казку про “бандерівців”, які нібито будуть вбивати мирних одеситів.

Кого покарано?

Через три року розслідування організатори кривавої бійні в Одесі спіймані не були. Проте прокуратура повідомляє про затримання учасників так званої “акції”. Навіть у квітні 2017 року був затриманий один з підозрюваних. Але ніяких імен правоохоронці не повідомляють. Відомо, що 18 підозрюваних були оголошені в розшук.

До речі, в об’єднаному кримінальному провадженні щодо подій 2 травня звинувачуються 26 осіб. Справа розглядається в Малиновському суді Одесі.

– Стороною обвинувачення представлені докази, зібрані під час досудового розслідування, зокрема, речові та письмові докази, відтворені відеоматеріали тощо, – підкреслили в прокуратурі.

Суд над колишнім начальником Одеського Головного управління МВС Петром Луцюком, який підозрювався в сприянні масових заворушень, багато разів переносився. У жовтні 2015 року екс-міліціонера звільнили з-під домашнього арешту.

Активісти звинувачували Петра Луцюка в невиконанні плану Хвиля з придушення заворушень в Одесі, який міг би врятувати десятки життів.

Була створена група небайдужих волонтерів Группа 2 травня, яка займалася розслідуванням трагедії в Одесі.

У підсумку, ніяких остаточних результатів розслідування і гучних затримань головних фігурантів трагедії не сталося. Питання про те, хто підпалив Будинок профспілок, залишилось без відповіді.

До речі, безкарним є ще один злочин. 4 травня правоохоронці випустили 67 затриманих учасників масових заворушень 2 травня 2014-го. Колишнього начальника міської поліції Андрія Нетребського, начальника ізолятора Віталія Прийму і чергового інспектора ІТТ Руслана Кондратова судять досі.