Головні новини України
Подобається

Трагедія в таборі ”Вікторія”: нова знахідка може змінити хід офіційного слідства

14/09/2018     Автор: Катерина Гук
Трагедія в таборі ”Вікторія”: нова знахідка може змінити хід офіційного слідства

Група незалежних експертів, яких залучили до розслідування трагедії в одеському таборі "Вікторія" на вимогу батька загиблої Соні Мазур, знайшла на попелищі другий кип'ятильник.

Електроприлад виявили на місці однієї з кімнат, однак не в тій, з почалася пожежа. Обвуглений прилад є важливим речовим доказом, якого раніше не помітило офіційне слідство.

Як відомо, перший кип'ятильник знайшли відразу після трагедії на місці загоряння – в кімнаті художнього керівника колективу "Адель" Тетяни Єгорової. Вона відпочивала в таборі разом з дітьми. Офіційне слідство розглядало версію про те, що саме перший невимкнений прилад міг стати причиною пожежі.

На численні свідчення очевидців трагедії, в ніч пожежі Єгорова нібито кричала, що забула вимкнути кип'ятильник. Втім, сама керівниця ансамблю згодом цю інформацію публічно заперечувала. А в матеріалах провадження існують і інші свідоцтва – на користь Єгорової.

Так чи інакше, слідство не змогло встановити, чи міг перший знайдений кип'ятильник дійсно стати причиною пожежі. Чи не підтвердилися і інші можливі причини загоряння.

Популярне: Одружуватися в Україні можна буде лише за однієї умови: в Раді прийняли новий закон

Другий електроприлад, який недавно на попелищі виявили незалежні експерти, передали правоохоронним органам. Також там знайшли останки дітей. Нові знахідки 10 місяців пролежали під руїнами згорілого корпусу.

У свою чергу, голова ГУ Нацполіціі в Одеській області Дмитро Головін заявив, що без офіційного "паперу" робити висновки про важливість нових речових доказів по справі передчасно.

На його думку, це стосується як останків дітей, так і другого кип'ятильника: "Виявлення цих фрагментів – звучить цинічно – жодним чином не впливає на хід розслідування, і на факти – причинно-наслідковий зв'язок".

Залучити до розслідування нову групу фахівців в червні цього року дозволив Приморський райсуд Одеси. Суд прийняв клопотання Олексія Мазура, дочка якого загинула в пожежі. На місці трагедії зараз працюють фахівці незалежного інституту судових експертиз (Україна), а також іноземці з Міжнародного інституту експертиз (Естонія).